Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 grudnia 2018, Joanna, Aleksandra, Dagmara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom gościł delegację z Żytomierza

Bytom gościł delegację z Żytomierza Data publikacji: 1 września 2015Wizytą w Bytomiu zakończyła się wczoraj (31 sierpnia) delegacja Żytomierskiej Rady Obwodowej, która przybyła do Polski w na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego.

Choć pobyt gości związany był przede wszystkim z podpisaniem umowy o partnerstwie pomiędzy Żytomierzem a Województwem Śląskim, w programie wizyty znalazło się też spotkanie w Bytomiu.

Z prezydentem Damianem Bartylą spotkali się: Vitalii Frantsuz, Przewodniczący Żytomierskiej Rady Obwodowej oraz Lubov Cymbaliuk, pełniąca obowiązki Prezydenta Miasta Żytomierz. Spotkanie z przedstawicielami Żytomierza było okazją do rozmowy o rozszerzeniu współpracy na płaszczyźnie edukacyjnej czy społeczno-kulturalnej, ale też nawiązaniu kontaktów gospodarczych.

Duża część rozmowy poświęcona był również aktualnej sytuacji na Ukrainie oraz tym, jakie obciążenia dla samorządów niesie ze sobą widmo wojny.

Przypomnijmy, że w ramach współpracy między miastami, do Bytomia przyjeżdżają polskie zespoły z Żytomierszczyzny, z kolei bytomianie goszczą na Ukrainie m.in. podczas Dni Kultury Polskiej czy Dniach Żytomierza. W pielęgnowaniu polsko-ukraińskich kontaktów duży wkład mają także działające na rzecz Kresów organizacje non profit.

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.