Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytom goni Tour de Pologne

Bytom goni Tour de Pologne Data publikacji: 8 lipca 2016Pod takim hasłem już 13 lipca odbędzie się na pl. Sobieskiego impreza towarzysząca Tour de Pologne w Bytomiu. Przypomnijmy, że w najbliższą środę do naszego miasta zawitają najlepsi kolarze na świecie, którzy będą rywalizować o punkty w klasyfikacji „Premii Specjalnej”.

Gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy oraz wesołe miasteczko, a także wiele konkursów z nagrodami. Tak zapowiada się impreza na pl. Jana III Sobieskiego już najbliższą środę, 13 lipca o 12.00. Będzie można również zapoznać się z zawodem policjanta i strażaka czy zajrzeć do środka wozu policyjnego i strażackiego, skorzystać ze zwyżki, a także oznakować swój rower.

W miarę, jak zabawa będzie nabierała tempa wzrosną również emocje związane z wyścigiem, który do naszego miasta zawita ok. 16.10. Wówczas na ulicach Bytomia – Dworskiej, Powstańców Śląskich, Witczaka, Matejki, Piłsudskiego, Kwietniewskiego, Wrocławskiej, Kolejowej, pl. Wolskiego, Łagiewnickiej, Świętochłowickiej, Świętego Piotra i Tulipanów – zobaczymy najlepszych kolarzy na świecie. Najwięcej emocji oczywiście nie zabraknie na pl. Sobieskiego. Tam oprócz imprezy związanej z wyścigiem, będzie także meta premii specjalnej, w której czołowi kolarze świata będą walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej „Premii Specjalnych 73. Tour de Pologne”.

II etap 73. Tour de Pologne liczący 153 km długości rozpocznie się w Tarnowskich Górach, a zakończy w Katowicach. Kolarze przejadą z Tarnowskich Gór przez Piekary Śląskie, Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie do Katowic. Drugi dzień rywalizacji kolarzy w wyścigu Tour de Pologne to klasyczny płaski etap, na którym główne role powinni odgrywać sprinterzy. Kolarze wystartują z Tarnowskich Gór i pojadą na południe odkrywając malownicze oblicze Górnego Śląska. Po drodze powalczą na trzech lotnych premiach w Piekarach Śląskich, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich oraz na Premii Specjalnej w Bytomiu.

 
Tour_plakat_A3_v2 (bez edycji) (2).jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.