Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Bytom Film Festival już po raz trzeci

Bytom Film Festival już po raz trzeci Data publikacji: 21 sierpnia 2017Wykłady i warsztaty filmowe, panele dyskusyjne, spotkania z autorami, a także pokazy filmów. Tak zapowiada się trzecia edycja Bytom Film Festival, która już 7 września rozpocznie się w naszym mieście. Podczas trzydniowej imprezy z pewnością każdy kinoman znajdzie coś dla siebie.

Rąbka tajemnicy o festiwalu ujawnili dzisiaj, 21 sierpnia podczas konferencji prasowej w Biurze Promocji Bytomia - Główny Koordynator Festiwalu Michał Tyszkiewicz oraz Koordynator ds. Artystycznych Katarzyna Panas. Bytom Film Festival, czyli Festiwal Popularyzatorów Filmowych to odkrywanie i dzielenie się lokalną, śląską kinematografią, jak również chęć docenienia zarówno profesjonalistów oraz amatorów, zajmujących się promocją i krytyką kina. Podczas festiwalu, jak mówili organizatorzy, jego uczestnicy zobaczą najnowsze technologie w kinematografii, w tym pokazy technologii Virtual Reality, filmy największych twórców polskiego kina, między innymi Andrzeja Wajdy – „Ziemia obiecana”, jak również wezmą udział w spotkaniach z artystami, wykładach i warsztatach filmowych.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie wyjątkowa. Chcemy przede wszystkim upamiętnić jednego z najwybitniejszych reżyserów – Andrzeja Wajdę – mówiła podczas konferencji Katarzyna Panas, Koordynator ds. Artystycznych Festiwalu. Podczas festiwalu publiczność będzie mogła zobaczyć jedno z największych dzieł, zmarłego przed rokiem artysty – „Ziemię obiecaną”. Ten film widzowie zobaczą w wyjątkowym miejscu – w pięknej scenerii bytomskiego sądu – dodała Katarzyna Panas.

Podczas imprezy odbędą się również dwa konkursy: filmowy i krytyków. W filmowym jego uczestnicy powalczą o Bytomskiego Lwa w trzech kategoriach: fabuła, dokument oraz eksperyment/animacja. Z kolei w konkursie krytyków nagrodzeni zostaną zarówno krytycy, jak i blogerzy. Ocenianie będą nie tylko recenzje filmów, ale także blogi, które najbardziej spodobają się publiczności.

Zachęcamy do udział w festiwalu, który potrwa w naszym mieście od 7 do 9 września. Warto dodać, że do konkursu zgłosiło się ponad 130 filmów, jak również ponad 70 blogów i recenzji. Te liczby świadczą o ogromnym zainteresowaniu bytomskim festiwalem, który cieszy się coraz większą popularnością oraz wsparciem.

Organizatorem Bytom Film Festiwal jest Towarzystwo Miłośników Bytomia, zaś partnerami wydarzenia są między innymi – Gmina Bytom, Bytomskie Centrum Kultury, Teatr Rozbark, Miejska Biblioteka Publiczna, CSW Kronika, Opera Śląska czy Muzeum Górnośląskie.

Więcej szczegółów na temat Festiwalu znajdziecie na stronie Bytom Film Festiwal

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.