Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Bytom Film Festival już po raz trzeci

Bytom Film Festival już po raz trzeci Data publikacji: 21 sierpnia 2017Wykłady i warsztaty filmowe, panele dyskusyjne, spotkania z autorami, a także pokazy filmów. Tak zapowiada się trzecia edycja Bytom Film Festival, która już 7 września rozpocznie się w naszym mieście. Podczas trzydniowej imprezy z pewnością każdy kinoman znajdzie coś dla siebie.

Rąbka tajemnicy o festiwalu ujawnili dzisiaj, 21 sierpnia podczas konferencji prasowej w Biurze Promocji Bytomia - Główny Koordynator Festiwalu Michał Tyszkiewicz oraz Koordynator ds. Artystycznych Katarzyna Panas. Bytom Film Festival, czyli Festiwal Popularyzatorów Filmowych to odkrywanie i dzielenie się lokalną, śląską kinematografią, jak również chęć docenienia zarówno profesjonalistów oraz amatorów, zajmujących się promocją i krytyką kina. Podczas festiwalu, jak mówili organizatorzy, jego uczestnicy zobaczą najnowsze technologie w kinematografii, w tym pokazy technologii Virtual Reality, filmy największych twórców polskiego kina, między innymi Andrzeja Wajdy – „Ziemia obiecana”, jak również wezmą udział w spotkaniach z artystami, wykładach i warsztatach filmowych.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie wyjątkowa. Chcemy przede wszystkim upamiętnić jednego z najwybitniejszych reżyserów – Andrzeja Wajdę – mówiła podczas konferencji Katarzyna Panas, Koordynator ds. Artystycznych Festiwalu. Podczas festiwalu publiczność będzie mogła zobaczyć jedno z największych dzieł, zmarłego przed rokiem artysty – „Ziemię obiecaną”. Ten film widzowie zobaczą w wyjątkowym miejscu – w pięknej scenerii bytomskiego sądu – dodała Katarzyna Panas.

Podczas imprezy odbędą się również dwa konkursy: filmowy i krytyków. W filmowym jego uczestnicy powalczą o Bytomskiego Lwa w trzech kategoriach: fabuła, dokument oraz eksperyment/animacja. Z kolei w konkursie krytyków nagrodzeni zostaną zarówno krytycy, jak i blogerzy. Ocenianie będą nie tylko recenzje filmów, ale także blogi, które najbardziej spodobają się publiczności.

Zachęcamy do udział w festiwalu, który potrwa w naszym mieście od 7 do 9 września. Warto dodać, że do konkursu zgłosiło się ponad 130 filmów, jak również ponad 70 blogów i recenzji. Te liczby świadczą o ogromnym zainteresowaniu bytomskim festiwalem, który cieszy się coraz większą popularnością oraz wsparciem.

Organizatorem Bytom Film Festiwal jest Towarzystwo Miłośników Bytomia, zaś partnerami wydarzenia są między innymi – Gmina Bytom, Bytomskie Centrum Kultury, Teatr Rozbark, Miejska Biblioteka Publiczna, CSW Kronika, Opera Śląska czy Muzeum Górnośląskie.

Więcej szczegółów na temat Festiwalu znajdziecie na stronie Bytom Film Festiwal

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.