Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 września 2018, Irena, Stanislaw, Józef

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom dzieli się dobrymi praktykami

Bytom dzieli się dobrymi praktykami Data publikacji: 18 lipca 2017Partnerstwo publiczno - prywatne, czyli formuła, którą coraz częściej wykorzystują samorządy realizując swoje zadania, była tematem przewodnim spotkania delegacji z Ukrainy z przedstawicielami władz naszego miasta.

Delegacja przybyła na Śląsk na zaproszenie Urzędu Miasta w Chorzowie, ale w programie wizyty nie zabrakło Bytomia, gdzie zaprezentowano gościom m.in. rozwiązania dotyczące zarządzania źródłami energii.

Pokazaliśmy naszym gościom sposoby wykorzystania powietrznej pompy ciepła w budynku klubu sportowego Silesia Miechowice. To stosunkowo niedrogi, ekologiczny i coraz popularniejszy sposób ogrzewania wśród gospodarstw domowych, jak również w sektorze przemysłowym – mówi Michał Biedrawa, Naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów UM.

Kilkuosobowa delegacja z Ukrainy miała także okazję odwiedzić jedną z bytomskich szkół, gdzie przeprowadzono remont w ramach projektu w formie partnerstwa publiczno – prywatnego „Termomodernizacja obiektów oświatowych”. Zaprezentowano też raport dotyczący oszczędności uzyskanych dzięki realizacji inwestycji.

Jak wynika z wyliczeń, oszczędności w wysokości około 1,7 mln. są wyższe niż zakładano. Przypomnijmy, że rozpoczęty w połowie 2014 roku projekt termomodernizacji siedemnastu bytomskich szkół, polegał nie tylko na ociepleniu elewacji budynków, stropodachów, wymianie okien i drzwi zewnętrznych, ale przede wszystkim na wdrożeniu systemu zarządzania energią.

Partnerstwo publiczno-prywatne to ciągle nowa metoda na realizację wielu zadań i ich finansowanie. Ukraina poszukuje rozwiązań, a my podzieliliśmy się naszym doświadczeniem w tym zakresie
– mówi Biedrawa.

Autor: AK
Zdjęcia: www.forsal.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.