Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 czerwca 2018, Alicja, Marta, Alojz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom dzieli się dobrymi praktykami

Bytom dzieli się dobrymi praktykami Data publikacji: 18 lipca 2017Partnerstwo publiczno - prywatne, czyli formuła, którą coraz częściej wykorzystują samorządy realizując swoje zadania, była tematem przewodnim spotkania delegacji z Ukrainy z przedstawicielami władz naszego miasta.

Delegacja przybyła na Śląsk na zaproszenie Urzędu Miasta w Chorzowie, ale w programie wizyty nie zabrakło Bytomia, gdzie zaprezentowano gościom m.in. rozwiązania dotyczące zarządzania źródłami energii.

Pokazaliśmy naszym gościom sposoby wykorzystania powietrznej pompy ciepła w budynku klubu sportowego Silesia Miechowice. To stosunkowo niedrogi, ekologiczny i coraz popularniejszy sposób ogrzewania wśród gospodarstw domowych, jak również w sektorze przemysłowym – mówi Michał Biedrawa, Naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów UM.

Kilkuosobowa delegacja z Ukrainy miała także okazję odwiedzić jedną z bytomskich szkół, gdzie przeprowadzono remont w ramach projektu w formie partnerstwa publiczno – prywatnego „Termomodernizacja obiektów oświatowych”. Zaprezentowano też raport dotyczący oszczędności uzyskanych dzięki realizacji inwestycji.

Jak wynika z wyliczeń, oszczędności w wysokości około 1,7 mln. są wyższe niż zakładano. Przypomnijmy, że rozpoczęty w połowie 2014 roku projekt termomodernizacji siedemnastu bytomskich szkół, polegał nie tylko na ociepleniu elewacji budynków, stropodachów, wymianie okien i drzwi zewnętrznych, ale przede wszystkim na wdrożeniu systemu zarządzania energią.

Partnerstwo publiczno-prywatne to ciągle nowa metoda na realizację wielu zadań i ich finansowanie. Ukraina poszukuje rozwiązań, a my podzieliliśmy się naszym doświadczeniem w tym zakresie
– mówi Biedrawa.

Autor: AK
Zdjęcia: www.forsal.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.