Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 listopada 2017, Katarzyna, Erazm, Klemens

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom dzieli się dobrymi praktykami

Bytom dzieli się dobrymi praktykami Data publikacji: 18 lipca 2017Partnerstwo publiczno - prywatne, czyli formuła, którą coraz częściej wykorzystują samorządy realizując swoje zadania, była tematem przewodnim spotkania delegacji z Ukrainy z przedstawicielami władz naszego miasta.

Delegacja przybyła na Śląsk na zaproszenie Urzędu Miasta w Chorzowie, ale w programie wizyty nie zabrakło Bytomia, gdzie zaprezentowano gościom m.in. rozwiązania dotyczące zarządzania źródłami energii.

Pokazaliśmy naszym gościom sposoby wykorzystania powietrznej pompy ciepła w budynku klubu sportowego Silesia Miechowice. To stosunkowo niedrogi, ekologiczny i coraz popularniejszy sposób ogrzewania wśród gospodarstw domowych, jak również w sektorze przemysłowym – mówi Michał Biedrawa, Naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów UM.

Kilkuosobowa delegacja z Ukrainy miała także okazję odwiedzić jedną z bytomskich szkół, gdzie przeprowadzono remont w ramach projektu w formie partnerstwa publiczno – prywatnego „Termomodernizacja obiektów oświatowych”. Zaprezentowano też raport dotyczący oszczędności uzyskanych dzięki realizacji inwestycji.

Jak wynika z wyliczeń, oszczędności w wysokości około 1,7 mln. są wyższe niż zakładano. Przypomnijmy, że rozpoczęty w połowie 2014 roku projekt termomodernizacji siedemnastu bytomskich szkół, polegał nie tylko na ociepleniu elewacji budynków, stropodachów, wymianie okien i drzwi zewnętrznych, ale przede wszystkim na wdrożeniu systemu zarządzania energią.

Partnerstwo publiczno-prywatne to ciągle nowa metoda na realizację wielu zadań i ich finansowanie. Ukraina poszukuje rozwiązań, a my podzieliliśmy się naszym doświadczeniem w tym zakresie
– mówi Biedrawa.

Autor: AK
Zdjęcia: www.forsal.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.