Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom dzieli się dobrymi praktykami

Bytom dzieli się dobrymi praktykami Data publikacji: 18 lipca 2017Partnerstwo publiczno - prywatne, czyli formuła, którą coraz częściej wykorzystują samorządy realizując swoje zadania, była tematem przewodnim spotkania delegacji z Ukrainy z przedstawicielami władz naszego miasta.

Delegacja przybyła na Śląsk na zaproszenie Urzędu Miasta w Chorzowie, ale w programie wizyty nie zabrakło Bytomia, gdzie zaprezentowano gościom m.in. rozwiązania dotyczące zarządzania źródłami energii.

Pokazaliśmy naszym gościom sposoby wykorzystania powietrznej pompy ciepła w budynku klubu sportowego Silesia Miechowice. To stosunkowo niedrogi, ekologiczny i coraz popularniejszy sposób ogrzewania wśród gospodarstw domowych, jak również w sektorze przemysłowym – mówi Michał Biedrawa, Naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów UM.

Kilkuosobowa delegacja z Ukrainy miała także okazję odwiedzić jedną z bytomskich szkół, gdzie przeprowadzono remont w ramach projektu w formie partnerstwa publiczno – prywatnego „Termomodernizacja obiektów oświatowych”. Zaprezentowano też raport dotyczący oszczędności uzyskanych dzięki realizacji inwestycji.

Jak wynika z wyliczeń, oszczędności w wysokości około 1,7 mln. są wyższe niż zakładano. Przypomnijmy, że rozpoczęty w połowie 2014 roku projekt termomodernizacji siedemnastu bytomskich szkół, polegał nie tylko na ociepleniu elewacji budynków, stropodachów, wymianie okien i drzwi zewnętrznych, ale przede wszystkim na wdrożeniu systemu zarządzania energią.

Partnerstwo publiczno-prywatne to ciągle nowa metoda na realizację wielu zadań i ich finansowanie. Ukraina poszukuje rozwiązań, a my podzieliliśmy się naszym doświadczeniem w tym zakresie
– mówi Biedrawa.

Autor: AK
Zdjęcia: www.forsal.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.