Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Bytom czasów świetności

Bytom czasów świetności Data publikacji: 5 sierpnia 2017Podczas kolejnej już wycieczki z serii „Bytom z przewodnikiem” uczestnicy zabrani zostali do północnej części śródmieścia naszego miasta. Wycieczka rozpoczęła się w sercu Bytomia – na Rynku, a skończyła w Państwowych Szkołach Budownictwa, na tarasie widokowym.

Prawie 50 osób na czele z przewodnikiem przeszło kilka kilometrów słuchając ciekawych historii poszczególnych miejsc. Na Placu Sobieskiego uczestnicy słuchali historii obecnej filii Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35, gdzie dawniej mieściły się wojskowe koszary. Na Placu Akademickim zwiedzili szczelinę przeciwlotniczą oraz podziwiali budynek dawnej akademii policyjnej. Kolejnym punktem wycieczki był kościół Św. Barbary, w którym była możliwość zejścia do kościoła dolnego. W programie wycieczki znalazła się również dzielnica willowa, gdzie niegdyś mieszkali zamożni przedsiębiorcy. Wśród tych zabudowań do dziś mieści się willa Donnersmarcków.

Całość zakończyła się opowieścią o obecnym Zespole Szkół Budownictwa oraz możliwością wejścia na taras widokowy tej szkoły, skąd widać było całą panoramę Bytomia.

Na kolejną wycieczkę szlakiem ciekawych miejsc Bytomia, zapraszamy za tydzień /12 sierpnia/. Uczestnicy poznają sekrety zielonych płuc naszego miasta – Żabich Dołów.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.