Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2017, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W piątek, 15 grudnia otwarcie lodowiska sezonowego na pl. Sobieskiego

Dla miłośników jazdy na łyżwach mamy dobrą wiadomość. W piątek, 15 grudnia otwarte zostanie lodowisko odkryte na pl. Jana III Sobieskiego, które co roku cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród młodych bytomian. Zapraszamy w piątkowe popołudnie od godz. 16.00 na sezonową ślizgawkę.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Był dumą Górnika Bytom

Był dumą Górnika Bytom Data publikacji: 25 września 2016Jeden z najlepszych tenisistów w Polsce, wieloletni reprezentant Górnika Bytom, medalista mistrzostw Polski – Grzegorz Panfil pożegnał się wczoraj, 24 września z bytomskim klubem. Finalista Pucharu Hopmana z 2014 roku przeszedł do klubu z Ustronia, gdzie na co dzień mieszka.

Grzegorz Panfil ma w swojej dotychczasowej karierze dwa ważne osiągnięcia. W styczniu 2006 roku w parze z Błażejem Koniuszem wygrał konkurencję debla juniorów w wielkoszlemowym Australian Open. Była to pierwsza wygrana polskiej pary deblowej w juniorskim Wielkim Szlemie – w 1995 na Wimbledonie triumfowała Aleksandra Olsza, ale w parze z Carą Black z Zimbabwe. Z kolei w 2014 roku wraz z Agnieszką Radwańską dotarł do finału Pucharu Hopmana, w którym ulegli parze francuskiej Alizé Cornet–Jo-Wilfried Tsonga 1:2.

Od 2005 roku występuje w imprezach seniorskich rangi Futures i Challenger. Najlepszy wynik zanotował w listopadzie 2008 w Szczecinie, gdzie wygrał cały turniej. Wiele sukcesów medalowych wywalczył w barwach Górnika Bytom, z którym był związany przez wiele lat.

24 września na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej odbyło się oficjalne pożegnanie naszego reprezentanta, który swoją karierę będzie kontynuował w Ustronie, gdzie mieszka.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.