Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Budżet obywatelski. Na jakie projekty zagłosujesz?

Budżet obywatelski. Na jakie projekty zagłosujesz? Data publikacji: 12 marca 2014Znamy już projekty, na które można będzie głosować w ramach budżetu obywatelskiego. Ze 170 nadesłanych przez bytomian propozycji Zespół do spraw Budżetu Obywatelskiego dopuścił 102. Głosowanie rozpocznie się w poniedziałek, ale już dziś warto się z nimi zapoznać.

I tak w Śródmieściu dopuszczono do głosowania 27 projektów, w Rozbarku 20, w Szombierkach i Miechowicach – po 9. 8projektów zawiera lista do głosowania w Łagiewnikach, 7 w Stolarzowicach, a po 6 w Stroszku i Dąbrowie Miejskiej. Na listach w Karbiu, Suchej Górze i Bobrku znalazły się po 4 projekty, a mieszkańcy Górnik i Osiedla Ziętka będą mieli do wyboru po dwie propozycje.

Najczęściej dotyczyły one remontów nawierzchni, budowy placów zabaw, czy siłowni na świeżym powietrzu. Mieszkańcy proponowali też utworzenie miejsc parkingowych w osiedlach. Część projektów trzeba było odrzucić między innymi ze względów formalnych, albo dlatego, że można było brać pod uwagę tylko inwestycje planowane na terenach gminnych. Tymczasem mieszkańcy proponowali budowy na terenach zarządzanych przez inne podmioty, na przykład spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe.

Wszystkie projekty opiniowane były przez wydziały merytoryczne Urzędu Miejskiego oraz gminne jednostki (np. Miejski Zarząd Dróg i Mostów czy Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej). Następnie trafiły pod obrady Zespołu do spraw Budżetu Obywatelskiego. Ten z kolei dopuścił do kolejnego etapu propozycje, które mogą być zrealizowane w tym roku budżetowym.

Mieszkańcy będą mieli na glosowanie 5 dni. Już w poniedziałek na stronie bytom.pl oraz w punktach konsultacyjnych znajdą się karty do głosowania dla poszczególnych dzielnic. Wykazy, który prezentujemy poniżej nie są kartami do głosowania!

Na projekt w danej dzielnicy mogą glosować tylko jej mieszkańcy. Mogą wybrać jeden, dwa, albo trzy propozycje. Uwaga – głos z czterema zaznaczonymi projektami nie będzie brany pod uwagę.  Aby głos był ważny, karta do głosowania musi zawierać imię i nazwisko głosującego, adres i własnoręczny podpis. Trzeba również zaznaczyć, że każdy może wziąć udział w glosowaniu tylko raz (karty z powtarzającym się numerem PESEL będą unieważnione).

Głosowanie odbędzie się od 17 do 21 marca w punktach konsultacyjnych (adresy poniżej). Można będzie również zagłosować elektronicznie. W takim przypadku kartę do głosowania należy wydrukować, wypełnić i podpisać. Tak przygotowany dokument trzeba zeskanować i wysłać na adres: budzetobywatelski@um.bytom.pl . Można wysłać również pocztą na adres: Urząd Miejski w Bytomiu, ul. Parkowa 2 z dopiskiem: budżet obywatelski.

Poniżej znajdują się propozycje projektów dla poszczególnych dzielnic oraz adresy punktów konsultacyjnych:

Śródmieście, zobacz mapkę
Bobrek, zobacz mapkę
Karb, zobacz mapkę
Miechowice, zobacz mapkę
Rozbark, zobacz mapkę
Sucha Góra, zobacz mapkę
Stolarzowice, zobacz mapkę
Stroszek, zobacz mapkę
Oś. Ziętka, zobacz mapkę
Górniki, zobacz mapkę
Łagiewniki, zobacz mapkę
Szombierki, zobacz mapkę

Punkty konsultacyjne

Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.