Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2018, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Budżet obywatelski 2014

Budżet obywatelski 2014 Data publikacji: 17 grudnia 2013Czego potrzeba twojej dzielnicy? Naprawionej drogi, chodnika? A może siłowni „pod chmurką”, placu zabaw dla dzieci czy ścieżki rowerowej? W Bytomiu trwają prace nad budżetem obywatelskim, z którego pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje. Projekt uchwały w tej sprawie przegłosowali radni na wczorajszej sesji Rady Miejskiej.

Coraz więcej miast decyduje się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego. Powód? Z jednej strony mieszkańcy mają możliwość bezpośredniego decydowania o podziale środków, z drugiej - czują po trosze ciężar odpowiedzialności, jaka spada na barki decydujących o wydawaniu publicznych pieniędzy.

Według założeń, w Bytomiu do podziału w ramach budżetu obywatelskiego będą 2 miliony złotych. Pieniądze mają być rozdzielane proporcjonalnie do liczby mieszkańców zamieszkujących daną dzielnicę, z tym że kwotą bazową jest 50 tys. zł. Co ważne  - bytomski budżet obywatelski na 2014 rok charakteryzuje się tym, że pod uwagę będą brane tylko tak zwane „projekty twarde". Pieniądze mają być przeznaczone tylko na inwestycje.

Najwięcej pieniędzy przypadnie Śródmieściu - 476 tys. zł (tu mieszka najwięcej bytomian). Drugą dzielnicą pod względem liczby mieszkańców są Miechowice, tam trafi ponad 253 tys. zł. Szombierkom przypadną 244 tys. Dalej podział pieniędzy kształtuj się następująco: Rozbark - 201 tys., Stroszek - Dąbrowa Miejska - 161 tys., Łagiewniki i Os. Ziętka - po 122 tys., Karb - 106 tys., Bobrek - 92 tys., Sucha Góra - 81 tys., Stolarzowice - 78 tys. i Górniki - 59 tys.

Uchwała wejdzie w życie w pierwszych dniach stycznia 2014 r. Do 7 lutego będzie można zgłaszać projekty. Pod uwagę będą brane tylko te, poparte podpisami co najmniej 15 osób. Ich weryfikacja pod względem formalnym, prawnym, merytorycznym i finansowym potrwa do 12 marca. Jeśli nadesłane projekty przejdą ją pozytywnie, trafią na specjalne listy. Głosowanie odbędzie się od 17 do 21 marca we wszystkich dzielnicach równocześnie.  31 marca dowiemy się, które projekty uzyskały największą liczbę głosów.


Autor: iwo
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.