Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lutego 2018, Konstancja, Maksym, Bernadeta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Budowa szkolnej hali widowiskowo-sportowej

Budowa szkolnej hali widowiskowo-sportowej Data publikacji: 24 stycznia 2014Budowa szkolnej hali widowiskowo-sportowej
Lokalizacja inwestycji

Zespół Szkół Specjalnych nr 3 przy ul. Konstytucji 20

Wartość inwestycji

Łączne nakłady 2,82 mln zł, w tym:
budżet miasta 0,49 mln zł,      
środki UE 2,33 mln zł.

Okres realizacji inwestycji

2008-2010r.

Cel inwestycji

Rozwijanie kultury fizycznej w społeczeństwie. Stworzenie obiektu dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres rzeczowy inwestycji

Zadanie obejmuje budowę hali widowiskowo-sportowej (18x41m). Na parterze budynek podzielony będzie na dwie części: salę widowiskowo-sportową z zaprojektowanym pełnowymiarowym boiskiem do gry w koszykówkę oraz zaplecze socjalno-techniczne, w którym zlokalizowane będą szatnie, łazienki, wc, pomieszczenia gospodarcze i techniczne. W hali zaprojektowano miejsca przeznaczone dla widowni na 130 miejsc siedzących.

Przebieg realizacji inwestycji

2008r.
Podpisano umowę z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Zakończono prace projektowe w zakresie adaptacji gotowego projektu hali widowiskowo-sportowej.

2009r.
Kompletowano dokumentację. Rozpoczęto procedurę przetargową na wybór wykonawcy. Podpisano umowę z wykonawcą robót. Wykonano stopy i ławy fundamentowe wraz z częścią ścian szczytowych.

2010r.
Wykonano ściany szczytowe i zaplecza. Zakończono montaż słupów konstrukcji hali. Ułożono pokrycie dachowe, wykonano podłoże pod posadzkę sportową oraz schody łączące parter
z widownią. Zakończono montaż ścian zewnętrznych i działowych w zapleczu sali, a także układanie glazury na ścianach i posadzkach. Wykonano instalację elektryczną i wentylacyjną. Zamontowano całość wyposażenia sportowego hali wraz z siedziskami na widowni. Wykonano ogrodzenie terenu.
W sierpniu zakończono budowę i uzyskano pozwolenie na użytkowanie terenu.

linw241109.jpgNasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.