Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 maja 2018, Filip, Paulina, Marianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

OSI zmienia Bytom. Remont Beceku za ponad 7 mln zł

Prawie 7,8 mln zł będzie kosztował remont Bytomskiego Centrum Kultury (wartość projektu). Prace rozpoczęły się kilka dni temu, a ich efekty będzie można zobaczyć z początkiem 2019r. To kolejny budynek w mieście remontowany w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji ze środków unijnych.

Było biuro, będzie mieszkanie! Propozycja dla młodych

Dwa czterdziestometrowe lokale czekają na młodych bytomian! Kiedyś były biurami, ale TBS przekształci je w mieszkania. Bytom testuje pierwszy model dostępnego mieszkalnictwa w ramach projektu pilotażowego rewitalizacji. Chętni mogą zgłaszać się do 28 maja.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Budowa szkolnej hali widowiskowo-sportowej

Budowa szkolnej hali widowiskowo-sportowej Data publikacji: 24 stycznia 2014Budowa szkolnej hali widowiskowo-sportowej
Lokalizacja inwestycji

Zespół Szkół Specjalnych nr 3 przy ul. Konstytucji 20

Wartość inwestycji

Łączne nakłady 2,82 mln zł, w tym:
budżet miasta 0,49 mln zł,      
środki UE 2,33 mln zł.

Okres realizacji inwestycji

2008-2010r.

Cel inwestycji

Rozwijanie kultury fizycznej w społeczeństwie. Stworzenie obiektu dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres rzeczowy inwestycji

Zadanie obejmuje budowę hali widowiskowo-sportowej (18x41m). Na parterze budynek podzielony będzie na dwie części: salę widowiskowo-sportową z zaprojektowanym pełnowymiarowym boiskiem do gry w koszykówkę oraz zaplecze socjalno-techniczne, w którym zlokalizowane będą szatnie, łazienki, wc, pomieszczenia gospodarcze i techniczne. W hali zaprojektowano miejsca przeznaczone dla widowni na 130 miejsc siedzących.

Przebieg realizacji inwestycji

2008r.
Podpisano umowę z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Zakończono prace projektowe w zakresie adaptacji gotowego projektu hali widowiskowo-sportowej.

2009r.
Kompletowano dokumentację. Rozpoczęto procedurę przetargową na wybór wykonawcy. Podpisano umowę z wykonawcą robót. Wykonano stopy i ławy fundamentowe wraz z częścią ścian szczytowych.

2010r.
Wykonano ściany szczytowe i zaplecza. Zakończono montaż słupów konstrukcji hali. Ułożono pokrycie dachowe, wykonano podłoże pod posadzkę sportową oraz schody łączące parter
z widownią. Zakończono montaż ścian zewnętrznych i działowych w zapleczu sali, a także układanie glazury na ścianach i posadzkach. Wykonano instalację elektryczną i wentylacyjną. Zamontowano całość wyposażenia sportowego hali wraz z siedziskami na widowni. Wykonano ogrodzenie terenu.
W sierpniu zakończono budowę i uzyskano pozwolenie na użytkowanie terenu.

linw241109.jpgNasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.