Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Budowa Bytomskiego Odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej - Etap III

Budowa Bytomskiego Odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej - Etap III

16 czerwca 2008 roku prezydent Piotr Koj oraz Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski podpisali umowę na dofinansowanie budowy III etapu bytomskiego odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej.

11 czerwca Zarząd Województwa Śląskiego przyjął do dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego tzw. projekt kluczowy zakładający jego budowę. Bytomski odcinek obwodnicy jest częścią tzw. Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej, która będzie jedną z najważniejszych dróg w regionie i usprawni komunikację między największymi śląskimi miastami. Północna Obwodnica GOP (nazywana również Obwodnicą Północną Aglomeracji Górnośląskiej) to trasa biegnąca północną częścią Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. W przyszłości ma ona połączyć autostradę A1, ze Wschodnią Obwodnicą GOP.

Trzeci odcinek obwodnicy będzie miał długość ok. 2,2 km (odcinek od końca etapu II obwodnicy do skrzyżowania ul. Miechowicka - Frenzla-Jeziorańskiego do granicy z Zabrzem) i jest ostatnim etapem projektu pn.: Budowa bytomskiego odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej. Realizacja projektu umożliwi szybszy, bezkolizyjny i mniej uciążliwy dla mieszkańców i środowiska naturalnego przejazd drogą krajową nr 4 i 94 ułatwiając połączenia z drogami krajowymi nr: 11 (kierunek Poznań), 79 (kierunek Katowice, Kraków) oraz 88 (łączące województwo opolskie ze śląskim).

Wielkość środków zaplanowanych na realizację ww. projektu wynosi 135 222 810 zł.

Źródła finansowania: budżet miasta, dofinansowanie w wysokości 65 678 021 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2007-2013.

Rzeczowa realizacja zadania:2009-2012.

logo1.jpg


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.