Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Brydżyści zagrają w Memoriale im. Henryka Gagatka

Brydżyści zagrają w Memoriale im. Henryka Gagatka Data publikacji: 19 kwietnia 2016Przez trzy dni /22-24 kwietnia/ młodzi brydżyści będą walczyć w XI Memoriale im. Henryka Gagatka, który rozegrany zostanie w Bytomiu. Impreza jest jednocześnie Drużynowymi Mistrzostwami Polski Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym.

Memoriał im. Henryka Gagatka jest kontynuacją turnieju Drużynowego Miast i Gmin zorganizowanego po raz pierwszy w 1992 roku przez założyciela sekcji brydża sportowego w Bytomiu Henryka Gagatka. Turniej stał się na tyle popularny, że znalazł uznanie także za granicą. Wśród uczestników nie brakowało drużyn z Niemiec oraz Czech. W tegorocznej edycji, która będzie trwała od piątku (22 kwietnia) do niedzieli (24 kwietnia) wezmą udział najlepsze drużyny brydżowe w Polsce. Wśród nich będą oczywiście brydżyści z Bytomia, którzy co roku liczą się w walce o czołowe miejsca.

Od 2013 roku turniej został mianowany przez Polski Związek Brydża Sportowego – Drużynowymi Mistrzostwami Polski Młodzieży Szkolnej. Zawody odbędą się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Modrzewskiego 5. Zapraszamy wszystkich miłośników brydża sportowego do kibicowania naszym zawodnikom, którzy być może pokuszą się o wysokie lokaty w mistrzostwach. Początek w piątek, 22 kwietnia o 17.15.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.