Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Brydż

Data publikacji: 12 grudnia 2013BRYDŻOWY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY

 MIEJSCE: MDK nr1,
                       ul. Powstańców Warszawskich 12
                       41-902 Bytom,

                      Klub Spółdzielczy Relaks
                      Ul. Zabrzańska 68
                       41-907 Bytom

                     Zespół Szkół Ogólnokształcących nr1
                     Ul. Arki Bożka 21
                     41-902 Bytom

       
HISTORIA
Brydż wywodzi się od wcześniejszej gry zwanej wistem, która pojawiła się w Anglii w XVI wieku. Gra szybko się rozpowszechniała i zaczęły powstawać nowe odmiany. W 1742 roku powstała pierwsza książka o grze napisana przez Edmonda Hoyle'a.


Brydżowy Uczniowski Klub Sportowy w obecnej formie funkcjonuje już od 11 lat i jest kontynuatorem bytomskiej tradycji brydżowej. Obecnie zrzesza ok. 75 członków lda porównania przeciętne kluby uczniowskie posiadają kilkanaście zawodników. Wychowankowie mają na swoim koncie wiele sukcesów, również tych międzynarodowych. Kilka razy w roku organizowane są zgrupowania, na których młodżież trenuje oraz dokształca się teoretycznie. Klub wiele zawdzięcza byłemu prezesowi Henrykowi Gagatkowi oraz obecnemu – Jerzemu Maturze, dla potwierzdenia tej tezy pozwolę sobie przytoczyć cytat z wypowiedzi jednej z uczestniczek zajęć – Izabeli Weinhold z 2004 roku „Oczywiście wiele  mogłoby się nie udać, gdyby Klubu nie prowadził nasz Prezes – pan Henryk Gagatek. To jego wielkie zaangażowanie i pasja sportowa popychają nas do zdobywania nowych umiejętności oraz do nieustannych ćwiczeń. Dzięki jego pracy  osiągnęliśmy jako Klub świetną pozycję. Drugą mocno z nami  związaną osobą jest pan Jerzy Matura zajmujący się sekcją brydża sportowego przy MDK oraz sekcją w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1. Obydwaj panowie nieustannie poszukują chętnych spośród uczniów, którym starają się zaszczepić brydżowego bakcyla. Zachęcają nas do pracy, gdyż – jak wiadomo – nie od razu zostaje się talentem brydżowym.”

KONTAKT
Jerzy Matura
e-mail: jmatura@mdk.bytom.pl
tel. 507 122 884Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.