Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Brązowy krążek dla GTA Polonii Bytom

Brązowy krążek dla GTA Polonii Bytom Data publikacji: 9 kwietnia 2017Trzecie miejsce na podium wywalczyła drużyna hokejowa GTA Polonia Bytom, podczas Mistrzostw Polski Amatorów 3 Dywizji, rozegranych wczoraj /8 kwietnia/ na lodowisku przy ul. Pułaskiego.

By powalczyć o awans do wyższej dywizji, do Bytomia przyjechały zespoły z Kobióra, Poznania i Nowego Targu. Turniej otworzył mecz niebiesko- czerwonych z drużyną Baribals Kobiór, który zakończył się wynikiem 7:4 na korzyść gości.

W kolejnym starciu gospodarze ulegali rywalom, przegrywając 0:3 z Chwiałką Hockey Club Poznań, ale zwarli szeregi w meczu z SSH Sokoły Nowy Targ wygrywając 5:2. Awans do drugiej dywizji dywizji uzyskały dwa najlepsze zespoły: Baribals Kobiór i Chwiałka Hockey Club Poznań.

Warto dodać, że był to pierwszy turniej i jednocześnie sprawdzian, w którym wzięła udział druga amatorska drużyna hokejowa z Bytomia. Założony zaledwie przed rokiem team, którego pełna nazwa to Geriatric Team Amators, składa się z miłośników hokeja, którzy sami złapali sportowego bakcyla towarzysząc w treningach na lodzie swoim dzieciom.

Godne podziwu jest to, że niektórzy z zawodników nigdy wcześniej nie jeździli na łyżwach. Treningi oraz mecze w roli gospodarza z pewnością w przyszłości przełożą się na wyniki sportowe. Pod bacznym okiem trenerów Roberta Pawłowskiego i Tomasza Pawłowskiego ciężko pracują, rozwijają się i, co ważne, łączą sport z dobrą zabawą.

Organizatorem imprezy była GTA Polonia Bytom.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.