Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Brązowy krążek dla GTA Polonii Bytom

Brązowy krążek dla GTA Polonii Bytom Data publikacji: 9 kwietnia 2017Trzecie miejsce na podium wywalczyła drużyna hokejowa GTA Polonia Bytom, podczas Mistrzostw Polski Amatorów 3 Dywizji, rozegranych wczoraj /8 kwietnia/ na lodowisku przy ul. Pułaskiego.

By powalczyć o awans do wyższej dywizji, do Bytomia przyjechały zespoły z Kobióra, Poznania i Nowego Targu. Turniej otworzył mecz niebiesko- czerwonych z drużyną Baribals Kobiór, który zakończył się wynikiem 7:4 na korzyść gości.

W kolejnym starciu gospodarze ulegali rywalom, przegrywając 0:3 z Chwiałką Hockey Club Poznań, ale zwarli szeregi w meczu z SSH Sokoły Nowy Targ wygrywając 5:2. Awans do drugiej dywizji dywizji uzyskały dwa najlepsze zespoły: Baribals Kobiór i Chwiałka Hockey Club Poznań.

Warto dodać, że był to pierwszy turniej i jednocześnie sprawdzian, w którym wzięła udział druga amatorska drużyna hokejowa z Bytomia. Założony zaledwie przed rokiem team, którego pełna nazwa to Geriatric Team Amators, składa się z miłośników hokeja, którzy sami złapali sportowego bakcyla towarzysząc w treningach na lodzie swoim dzieciom.

Godne podziwu jest to, że niektórzy z zawodników nigdy wcześniej nie jeździli na łyżwach. Treningi oraz mecze w roli gospodarza z pewnością w przyszłości przełożą się na wyniki sportowe. Pod bacznym okiem trenerów Roberta Pawłowskiego i Tomasza Pawłowskiego ciężko pracują, rozwijają się i, co ważne, łączą sport z dobrą zabawą.

Organizatorem imprezy była GTA Polonia Bytom.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.