Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2018, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nadzieje polskiego boksu na Memoriale Błażyńskiego

Młodzi bokserzy z Polski, Rosji, Ukrainy, Republiki Czeskiej oraz Anglii zaprezentują swoje umiejętności podczas XIII Memoriału im. Leszka Błażyńskiego. Na ringu zobaczymy również młodych, obiecujących zawodników – Damiana Durkacza i Oskara Safaryana. Zapraszamy 6 i 7 października do Teatru Rozbark. Wstęp wolny!

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Boks

Data publikacji: 12 grudnia 2013SZKÓŁKA BOKSERSKA


MIEJSCE:


Hala OSiR przy ul. Strzelców Bytomskich 131


Boks pojawił się już w programie igrzysk w starożytnej Grecji. Statyczne bijatyki dwóch zawodników były bardzo brutalne i często kończyły się śmiercią. Walki te, bez żadnych określonych reguł, niewiele miały wspólnego ze sportem, jaki narodził się w roku 1719. Wówczas to Amerykanin James Figg założył przy Tottenham Court Road w Londynie "akademię" boksu. Figg został też pierwszym mistrzem bokserskim w historii.

SUKCESY
Na Górnym Śląsku obecnie działa 19 młodzieżowych klubów, z czego najsilniejsze są z Częstochowy i Knurowa. Bytom zajmuje wśród nich szóste miejsce.
Damian Jonak – Młodzieżowy Mistrz Świata Federacji WBC swoją przygodę z boskem w wieku 10 lat rozpoczął właśnie w Bytomiu. Trenował w Szombierkach pod czujnym okiem trenerów- Mariana Łagockiego i Marka Oskorbowicza, który obecnie jest pierwszym trenerem kadry juniorów oraz asystentem  pierwszego trenera kadry seniorów.

TRENERZY
Marian Łagocki- uprawia czynnie boks od 1964, zaczynał jako junior,  posiada bogate doświadczenie - jest trenerem już od 24 lat

ZAJĘCIA
Zajęcia są przeznaczone wyłącznie dla chłopców.
Wymagany jest dobry stan zdrowia, potwierdzony zgodą rodziców na udział w zajęciach

KONTAKT
Marian Łagocki 0 510 285 108


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.