Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bohaterski czyn bytomianina

Bohaterski czyn bytomianina Data publikacji: 11 kwietnia 2018Odwaga, hart ducha oraz natychmiastowa reakcja na krzywdę innych. Tymi cechami wykazał się judoka z Bytomia, któremu udało się złapać agresywnego 39-latka, sprawcę napadu na 60-letnią kobietę. Z dzielnym bytomianinem spotkał się Damian Bartyla, prezydent Miasta oraz Komendant Miejski Policji w Bytomiu insp. Karol Fajer.

Do napaści na 60-letnią kobietę doszło na ul. Pułaskiego. Agresywny napastnik chciał ukraść kobiecie torbę, a ponieważ seniorka stawiała opór, pobił ją i wyrwał łup. Napaść widział przechodzący w pobliżu bytomianin, który pomimo założonego plecaka z 15-kilogramowym ciężarem, nie zawahał się ruszyć w pościg za bandytą. Dzięki refleksowi i sprawności fizycznej judoka obezwładnił napastnika i przytrzymał do przyjazdu policji. Policjanci z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego zatrzymali 39-latka, który został tymczasowo aresztowany. Ranna kobieta została natomiast przewieziona do szpitala.

Dzielnemu bytomianinowi za odwagę oraz natychmiastową reakcję na krzywdę drugiej osoby podziękowali prezydent Bytomia, Damian Bartyla oraz Komendant Miejski Policji w Bytomiu insp. Karol Fajer. Bytomianin przyznał, że od ponad dwudziestu lat trenuje judo, co niewątpliwie przyczyniło się do szybkiego i sprawnego ujęcia napastnika.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: KMP w Bytomiu/Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.