Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 kwietnia 2018, Maria, Marcelina, Marzena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gdzie jest 100 milionów euro? Większość w Bytomiu!

Na 264 miliony zł opiewają projekty złożone przez Bytom w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Większość przeszła już pozytywną ocenę formalną lub zostały wybrane do dofinansowania przez urząd marszałkowski. OSI staje się faktem - pierwsze remonty i projekty miękkie ruszyły.

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bohaterski czyn bytomianina

Bohaterski czyn bytomianina Data publikacji: 11 kwietnia 2018Odwaga, hart ducha oraz natychmiastowa reakcja na krzywdę innych. Tymi cechami wykazał się judoka z Bytomia, któremu udało się złapać agresywnego 39-latka, sprawcę napadu na 60-letnią kobietę. Z dzielnym bytomianinem spotkał się Damian Bartyla, prezydent Miasta oraz Komendant Miejski Policji w Bytomiu insp. Karol Fajer.

Do napaści na 60-letnią kobietę doszło na ul. Pułaskiego. Agresywny napastnik chciał ukraść kobiecie torbę, a ponieważ seniorka stawiała opór, pobił ją i wyrwał łup. Napaść widział przechodzący w pobliżu bytomianin, który pomimo założonego plecaka z 15-kilogramowym ciężarem, nie zawahał się ruszyć w pościg za bandytą. Dzięki refleksowi i sprawności fizycznej judoka obezwładnił napastnika i przytrzymał do przyjazdu policji. Policjanci z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego zatrzymali 39-latka, który został tymczasowo aresztowany. Ranna kobieta została natomiast przewieziona do szpitala.

Dzielnemu bytomianinowi za odwagę oraz natychmiastową reakcję na krzywdę drugiej osoby podziękowali prezydent Bytomia, Damian Bartyla oraz Komendant Miejski Policji w Bytomiu insp. Karol Fajer. Bytomianin przyznał, że od ponad dwudziestu lat trenuje judo, co niewątpliwie przyczyniło się do szybkiego i sprawnego ujęcia napastnika.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: KMP w Bytomiu/Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.