Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom na przekór barierom

Bytom na przekór barierom Data publikacji: 5 stycznia 2018Przejście przez pasy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną czy znalezienie odpowiedniego peronu, z którego odjeżdżają autobusy to - wydawać by się mogło - żaden wyczyn. Jednak osobom niewidomym te czynności sprawiają olbrzymie trudności, często stanowią barierę nie do pokonania.

Członkowie bytomskiego koła Polskiego Związku Niewidomych w piątek, 5 stycznia spotkali się z prezydentem Damianem Bartylą. Okazją do poruszenia kwestii związanych z barierami architektonicznymi była kolejna rocznica urodzin Louisa Braille'a - twórcy alfabetu dla niewidomych.

Goście zasugerowali wprowadzenie w Bytomiu rozwiązań ułatwiających niewidomym poruszanie się w przestrzeni publicznej. Przejścia dla pieszych z pasami integracyjnymi, sygnalizacje świetlno-dźwiękowe, odpowiednie oznakowanie peronów na dworcu - to tylko niektóre z proponowanych udogodnień dla osób niewidomych i niedowidzących.

Członkowie koła PZN wyrazili chęć konsultowania rozwiązań architektonicznych z osobami odpowiedzialnymi za realizację inwestycji w mieście. - Służymy pomocą, bo jesteśmy praktykami. Jeszcze przed ogłoszeniem przetargów na remonty czy budowę dróg możemy doradzić budowlańcom w jakim kierunku pójść, by niepełnosprawni nie odczuli dyskomfortu. Czasem są to drobne poprawki niewymagające nakładów finansowanych - tłumaczyła Beata Zygmundzik, prezes koła PZN w Bytomiu.

- Jeszcze w lutym zorganizujemy pierwsze tego typu spotkanie, w którym niewidomi pełnić będą funkcję ciała doradczego. By móc przedyskutować propozycje zanim miasto przystąpi do realizacji inwestycji. Chętnie wysłuchamy Waszych cennych uwag - zapewnił prezydent.
 
Członkowie bytomskiego PZN zademonstrowali prezydentowi jak pisze się brajlem, jak wyglądają książki napisane tym alfabetem (są znacznie obszerniejsze niż te tradycyjne) oraz jak odczytuje się godziny na specjalnym zegarku składającym się z czujników dotykowych.

Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.