Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dlaczego Bytom? Bo tak!

Dlaczego warto inwestować w Bytomiu? To pytanie pada w nowym spocie promującym rozwój gospodarczy w naszym mieście. Nakręcony dla Urzędu Miejskiego w Bytomiu film właśnie został udostępniony w sieci.

Biznesowy park w Łagiewnikach

Biznesowy park w Łagiewnikach Data publikacji: 13 kwietnia 2016Ta inwestycja może być impulsem do rozwoju Łagiewnik. W tej dzielnicy jest potencjał – mówi Michał Marciniak, odpowiedzialny za wynajem powierzchni biurowców Sawa Business Park. Ich budowa zacznie się na przełomie sierpnia i września.

Sawa Apartments Sp. z o. o. zamierza wybudować dwa biurowce przy ul. Łagiewnickiej i odnowić jeden istniejący tam obiekt. Będą miały bardzo wysoki standard. Takich w Bytomiu i okolicy jeszcze nie ma – zapewnia Michał Marciniak. Pomieszczenia będą przystosowywane na potrzeby konkretnych najemców. Firma prowadzi już rozmowy z potencjalnymi klientami. Wstępnie zarezerwowanych jest już 30% pomieszczeń. Chcielibyśmy ściągnąć do Bytomia na przykład dużych graczy na rynku medycznym – mówi Michał Marciniak.

Pierwszy etap prac zakończy się pod koniec 2017 roku. Będzie to czterokondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej 5429 m2. Rok później zakończy się drugi etap (w IV kwartale 2018 roku) i powstanie drugi, taki sam obiekt. W tym samym czasie zostanie też wyremontowany istniejący przy ul. Łagiewnickiej budynek, który ma trzy kondygnacje. Łącznie będzie miał 1200 m2 powierzchni użytkowej.

Obiekty będą stanowiły odrębne samodzielne budynki z niezbędnym zapleczem administracyjnym, socjalnym i technicznym. Najważniejsza będzie tam powierzchnia biurowa przeznaczona na wynajem. Na tym jednak nie koniec. W budynkach będzie można wynająć powierzchnię na działalność usługową, na przykład: małą gastronomię, gabinety odnowy, gabinety lekarskie, punkty handlowe, klub fitness, sale konferencyjne i bankietowe.

Inwestor nie ukrywa, że przeważającym argumentem za budową biznesowego parku w Łagiewnikach była budowa przez miasto Bytomskiej Centralnej Trasy Północ-Południe. Wniosek o dofinansowanie tej inwestycji drogowej został złożony w urzędzie marszałkowskim. Trwa jego ocena merytoryczna. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na wykonawcę robót – mówi Izabela Domogała, naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich UM w Bytomiu. 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.