Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 kwietnia 2018, Maria, Marcelina, Marzena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gdzie jest 100 milionów euro? Większość w Bytomiu!

Na 264 miliony zł opiewają projekty złożone przez Bytom w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Większość przeszła już pozytywną ocenę formalną lub zostały wybrane do dofinansowania przez urząd marszałkowski. OSI staje się faktem - pierwsze remonty i projekty miękkie ruszyły.

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Biznesmeni i sportowcy uhonorowani

Biznesmeni i sportowcy uhonorowani Data publikacji: 15 kwietnia 2018Gala Sportu i Biznesu jest świętem ludzi sukcesu, zarówno tych, którzy zdobywają punkty i medale napawając nas dumą, ale również tych, którzy tworząc miejsca pracy oraz wytwarzając uznane i poszukiwane produkty, stają się wizytówką miasta – powiedział podczas gali Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.

Podczas wczorajszej /14 kwietnia/ uroczystości spotkali się przedstawiciele bytomskiego biznesu i sportu, świętując wspólnie swoje sukcesy. Tego wieczoru wręczono nagrody Prezydenta Bytomia - Nagrodę Gospodarczą oraz Sportowy Laur Bytomia.

Uhonorowano najwybitniejszych sportowców z naszego miasta za ich szczególne osiągnięcia oraz najlepszych bytomskich przedsiębiorców. To zaszczyt i niezwykła przyjemność wręczyć nagrody, które są dowodem uznania dla sportowców i przedsiębiorców, których sukces przełożył się na rozwój, dobry wizerunek i promocję naszego miasta – powiedział Damian Bartyla, Prezydent Miasta. Gigantów biznesu i złotych medalistów łączy wiele wspólnych cech. To determinacja, samodyscyplina i koncentracja. Te dwa typy osobowości łączy świadomość, że do sukcesu nie ma żadnej szybkobieżnej windy, trzeba iść po niego schodami - dodał.

Najlepszą sportsmenką (senior) została Beata Pacut, zawodniczka GKS „Czarni” Bytom zajmująca 17. pozycję w rankingu światowym judo. Jest zdobywczynią tytułu wicemistrza Polski na Mistrzostwach Seniorów i Seniorek w Opolu.

W kategorii „Sportowiec/sportsmenka junior” Sportowy Laur Bytomia trafił do dwóch juniorek: Natalii Kropskiej - zawodniczki GKS „Czarni” Bytom (Mistrzyni Polski Juniorów, Wicemistrzyni Świata Juniorek Młodszych w Santiago – Chile) oraz  Magdaleny Stefanowicz, zawodniczki sekcji lekkoatletycznej MKS MOSM (srebrny medal na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w biegu na 100 metrów w Kenii, złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w biegu na 60 metrów).

Najlepszą bytomską drużyną okazała się drużyna seniorek oraz seniorów TMH Polonia Bytom S.A. Drużyna żeńska zdobyła złoty medal w rozgrywkach w PHLK w sezonie 2016/2017, z kolei holeiści po 16 latach wywalczyli brąz w Mistrzostwach Polski w hokeju na lodzie.

Tytuł trenera/działacza sportowego roku 2017 trafił w ręce dwóch wybitnych działaczy: Marka Słyki (bezpośredniego trenera Natalii Kropskiej oraz opiekuna między innymi Ewy Koniecznej, Kamila Grabowskiego czy Beaty Pacut) oraz Dariusza Łukaszewskiego (dyrektora Klubu KS „Górnik” Bytom, za aktywność na polu pozyskiwania środków dla tenisa ziemnego w Bytomiu i wkład w budowę 4.kortowej hali tenisowej).

Za całokształt kariery sportowej nagrodzony został Janusz Szczyrk z MKS MOSM Bytom, który od 21 lat zaangażowany jest w pracę trenerską. Wśród jego wychowanków byli Magdalena Pasek, Maciej Kurylas, Anna Lempart i Wiktoria Klębowska.

W sektorze gospodarczym przyznano nagrody, w pięciu kategoriach. Firmą Roku została firma KLS spółka jawna. Tytuł Mikrofirmy Roku został Lentech Grzegorz Popielarskiego. W kategorii Produkt Roku statuetkę otrzymał Hotel Lantier, czterogwiazdkowy hotel z Łagiewnik. Za Wydarzenie Roku 2017 uznano Jubileusz 110-lecie ratownictwa górniczego na ziemiach polskich i Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A.. Prezydent wręczył również tytuł Menedżera Roku. Otrzymał go wiceprezes ds. spraw sportowych KS Górnik Bytom Dariusz Łukaszewski.

Gala Bytomskiego Biznesu i Sportu w takiej formie organizowana jest po raz 6. Wcześniej te imprezy odbywały się osobno. Sportowców nagradzano od 1999 roku, a przedsiębiorców od 2008. Wspólne cechy obu środowisk były powodem tego połączenia. To nie tylko impreza, podczas której wręczane są dwie ważne dla miasta nagrody honorowe. To również możliwość integracji przedstawicieli sportu i biznesu.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.