Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 lutego 2018, Wiktor, Cezary, Zygfryd

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych

Przez lata władze komunistyczne próbowały zatrzeć o nich pamięć. Choć byli bohaterami i walczyli o wolną i niepodległą Polskę w czasach reżimu komunistycznego, nie wolno było o nich nawet wspominać. Mowa o Żołnierzach Wyklętych. 1 marca w całym kraju uczcimy ich pamięć. Hołd oddadzą także bytomianie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Biegasz? Pomagasz

Biegasz? Pomagasz Data publikacji: 4 kwietnia 2016Po ubiegłorocznym sukcesie, kiedy to miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu wybiegali i wyjeździli prawie 20 tys. zł dla jednego z bytomskich stowarzyszeń, także w tym roku miasto powalczy o największą liczbę pokonanych kilometrów w ramach Honorowego Dawcy Energii Fortum.

Jutro /wtorek, 5 kwietnia/ o 11.00 w Biurze Promocji Bytomia zaplanowano konferencję prasową poświęconą temu wydarzeniu. Przypomnijmy, że w akcji bierze udział pięć miast: Bytom, Zabrze, Częstochowa, Wrocław oraz Płock. W ubiegłym roku Bytom po zaciętej walce zajął 2. miejsce tuż za zwycięzcą trzeciej edycji – Zabrzem. Bytomianie pokonali dystans 285 093 km, co przełożyło się na 15 843 588 Wh. Dzięki temu Fortum przekazało na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej 20 tysięcy złotych. 

Celem tegorocznej akcji będzie \zbiórka energii, która po przeliczeniu na pieniądze pozwoli utworzyć Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia. Według założeń miejsce to ma scentralizować działania podejmowane przez organizację IOGT. Będzie tam działać m.in. Świetlica Środowiskowa dla dzieci, Klub Aktywności Rozmaitych dla młodzieży w wieku od 15 do 25 lat, Centrum Aktywizacji dla dorosłych, Centrum Współpracy Trójsektorowej, Biuro Bytomskiego Wolontariatu oraz Biuro Międzynarodowego Wolontariatu EVS.

Akcja Honorowy Dawca Energii Fortum ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację na telefon i wybrać miasto oraz formę rekreacji (bieg, jazda na rowerze, nordic walking).

W czasie treningu, włączona aplikacja zlicza przemierzone kilometry, które automatycznie przelicza na energię, liczoną w watogodzinach. Kiedy akcja zostanie zakończona, Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne w każdym z pięciu miast. Jej wysokość jest uzależniona od miejsca w rankingu miast, czyli od nas samych. Im więcej kilowatogodzin, tym wyższa pozycja miasta w rankingu.


 

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.