Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2018, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Biegacze uczcili pamięć Marka Sienickiego

Biegacze uczcili pamięć Marka Sienickiego Data publikacji: 10 maja 2018Ponad 200 biegaczy wzięło udział wczoraj, 9 maja w IV Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Dziewięciokilometrową trasę wśród służb mundurowych najszybciej pokonał Łukasz Oślizło z KMP w Katowicach, zaś w kategorii Open – Grzegorz Imański z Bytomia.

Przypomnijmy, że rocznica  tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu, przypada 2 maja. W 1992 roku Marek Sienicki zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Co roku, w rocznicę jego śmierci policjanci składają kwiaty i pełnią wartę honorową pod pamiątkowym obeliskiem.

Śląscy policjanci od kilku lat pamięć bytomskiego policjanta czczą szczególnie – wojewódzkimi mistrzostwami w biegu przełajowym. Zawody, które odbywają się w Dolomitach Sportowej Dolinie co roku przyciągają policjantów z całego Śląska, a także przedstawicieli innych służb mundurowych. W tym roku w zawodach wystartowało 207 biegaczy, w tym 179 funkcjonariuszy reprezentujących służby mundurowe z województwa śląskiego oraz 28 biegaczy w kategorii Open. Warto dodać, że wśród biegaczy był syn poległego policjanta - Marek Sienicki.

Wynik w poszczególnych kategoriach dostępne są TUTAJ

Organizatorem wczorajszych zawodów była Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz NSZZP. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.