Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Biegacze uczcili pamięć Marka Sienickiego

Biegacze uczcili pamięć Marka Sienickiego Data publikacji: 10 maja 2018Ponad 200 biegaczy wzięło udział wczoraj, 9 maja w IV Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Dziewięciokilometrową trasę wśród służb mundurowych najszybciej pokonał Łukasz Oślizło z KMP w Katowicach, zaś w kategorii Open – Grzegorz Imański z Bytomia.

Przypomnijmy, że rocznica  tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu, przypada 2 maja. W 1992 roku Marek Sienicki zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Co roku, w rocznicę jego śmierci policjanci składają kwiaty i pełnią wartę honorową pod pamiątkowym obeliskiem.

Śląscy policjanci od kilku lat pamięć bytomskiego policjanta czczą szczególnie – wojewódzkimi mistrzostwami w biegu przełajowym. Zawody, które odbywają się w Dolomitach Sportowej Dolinie co roku przyciągają policjantów z całego Śląska, a także przedstawicieli innych służb mundurowych. W tym roku w zawodach wystartowało 207 biegaczy, w tym 179 funkcjonariuszy reprezentujących służby mundurowe z województwa śląskiego oraz 28 biegaczy w kategorii Open. Warto dodać, że wśród biegaczy był syn poległego policjanta - Marek Sienicki.

Wynik w poszczególnych kategoriach dostępne są TUTAJ

Organizatorem wczorajszych zawodów była Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz NSZZP. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.