Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Biegacz dla muzyka spędził pół doby na nogach

Biegacz dla muzyka spędził pół doby na nogach Data publikacji: 31 lipca 201670 kilometrów w 12 godzin pokonał Grzegorz Wesołowski z Miechowickiej Grupy Biegowej. Ten wynik dedykuje Andrzejowi Grzeli, członkowi Ryczących Dwudziestek, który przechodzi intensywną rehabilitację po ciężkim wylewie.

Cłonkostwo w naszym stowarzyszeniu to nie tylko dążenie do lepszej formy, zdrowia, nowe znajomości i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu – mówi Beata Adamczyk-Nowak, prezeska Miechowickiej Grupy Biegowej. Naszą pasję łączymy z pomaganiem innym, bo to nie pierwsza i na pewno nie ostatnia akcja charytatywna, którą organizujemy. A jak widać – nasi członkowie mają ogromną potrzebę dzielenia się tym, co mają.

Andrzej „Qnia” Grzela jest kolegą kilku członków miechowickiego stowarzyszenia, razem chodzili do szkoły, spędzali czas na podwórku, a później na koncertach szantowych. Wieść o wylewie, jaki muzyk przeszedł w zeszłym roku, bardzo ich zaskoczyła. Jako, że powrót do zdrowia jest bardzo kosztowny, biegacze z Miechowic postanowili zorganizować akcję charytatywną. Zaprosili sąsiadów z dzielnicy na piknik, a Grzesiek Wesołowski sprawdzał, ile jest w stanie przebiec w ciągu 12 godzin.

Przemierzył Miechowice wzdłuż i wszerz, najpierw truchtem, po kilku godzinach wspomagał się kijami do nordic walking. Wynik osiągnął imponujący –  udało mi się przebiec 70 kilometrów, a trzeba zaznaczyć, że nie biega maratonów. To jego pierwszy tak długi dystans w tak długim czasie.

Najważniejsze jednak, że mechowiczanie otworzyli serca, a członkowie naszej grupy po raz kolejny przekonali się, że razem możemy dokonywać rzeczy niemożliwych – mówi Beata Adamczyk-Nowak. Puszkę z datkami dla Andrzeja Grzeli przekażemy jego żonie. Aby wrócił do zdrowia, liczy się każdy grosz, dlatego zachęcamy do wpłat na konto  – dodaje.

Każdy, kto chciałby wspomóc Andrzeja Grzelę, może wpłacać pieniądze na konto Krakowskiej Fundacji Żeglarstwa Sportu i Turystyki HALS, ul. Straszewskiego 27, 31-113 Kraków, nr konta: PKO BP SA 71 1020 2906 0000 1902 0114 5689, w tytule wpłaty: MGB i Przyjaciele + (nick, imię lub nazwisko).


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: iwo

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.