Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
28 lipca 2017, Wiktor, Innocenty, Aida

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

30 lipca elita kolarska zawita na Śląsk!

Już w najbliższą niedzielę, 30 lipca na Górny Śląsk zawitają najlepsi kolarze na świecie. Wśród miast goszczących kolarską elitę będzie oczywiście Bytom. Dzisiaj, 27 lipca w Katowicach odbyła się prezentacja II etapu 74. Tour de Pologne, w której udział wziął zastępca prezydenta Bytomia, Robert Dederko.

Utrudnienia drogowe w Bytomiu podczas Tour de Pologne

W związku z organizacją kolarskiego wyścigu Tour de Pologne na terenie Bytomia, kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami drogowymi i komunikacyjnymi.

Udekorujmy miasto na Tour de Pologne!

Już 30 lipca w Bytomiu odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych – Tour de Pologne. Nasze miasto, podobnie jak w ubiegłym roku, bierze również udział w konkursie na „Najpiękniejsze miasto 74. Tour de Pologne”. Zachęcamy mieszkańców do udziału w zabawie.

Chcesz się ochłodzić? Skorzystaj z basenu odkrytego

Sezon na pływalni odkrytej otwarty! Bytomianie i nie tylko będą mogli z niej korzystać w okresie wakacyjnym codziennie w godzinach od 9.30 do 19.00.

Przyłącz się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

Już po raz piąty nasze miasto przyłączyło się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W tym roku zbieramy kilowatogodziny dla Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Bytomiu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, w której możemy nie tylko zadbać o swoją kondycję fizyczną, ale pomóc potrzebującym.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bieg sprzeciwem wobec uzależnień

Bieg sprzeciwem wobec uzależnień Data publikacji: 9 lipca 2017Zielony bieg nadziei zmagających się z uzależnieniem przyciągnął w sobotę rzesze fanów biegania. Pieniądze zebrane w tym dniu umożliwią dofinansowanie leczenia wychowanków w ośrodku "Dom Nadziei".

II Bytomski Bieg Trzeźwości odbywający się w Parku Miejskim im. F. Kachla był formą sprzeciwu wobec nałogów, które wyniszczają organizm. Organizatorem imprezy jest "Dom Nadziei" z Bytomia-Bobrka - ośrodek dla uzależnionej młodzieży.

Zwycięzcami w kategorii bieg kobiet 5 km zostały: Beata  Adamczyk - Nowak (I miejsce), Iwona Zając (drugie miejsce) oraz Wioletta Imiołczyk (trzecie miejsce). W kategorii bieg mężczyzn 5 km na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Mrachacz, na drugim Aleksander Zięba i na trzecim Dariusz Bronowski.

W kategorii bieg kobiet 2,5 km zwyciężyła Barbara Ziomek, zaraz za nią na podium uplasowała się Edyta Młynarczyk i na trzecim Agnieszka Kicińska- Pilz. W kategorii bieg mężczyzn 2,5 km najlepszy był Paweł Szymański, zaraz po nim Patryk Keller i Mariusz Keller.

W parku pojawili się także miłośnicy popularnego dziś w Polsce nordic walkingu. W kategorii kobiety 5 km pierwsza na mecie była Joanna Karolczak, a wśród mężczyzn - Adrian Franczewski.

Wśród kobiet w kategorii nordic walking 2,5 km pierwsza na mecie stanęła Monika Sanchez, a mężczyzn Adam Glapa.

Najlepsi odebrali puchary z rąk prezydenta Bytomia Damiana Bartyli.

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc Dom Nadziei

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.