Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2018, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ruszył przetarg na przebudowę boiska w Bytomiu - Miechowicach

Kolejny obiekt sportowy w Bytomiu doczeka się gruntownej modernizacji. We wtorek /30 stycznia/ ogłoszono przetarg na przebudowę boiska piłkarskiego KS Silesia w Bytomiu – Miechowicach przy ul. Dzierżonia. Wartość inwestycji to ponad 4,2 mln zł.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bieg sprzeciwem wobec uzależnień

Bieg sprzeciwem wobec uzależnień Data publikacji: 9 lipca 2017Zielony bieg nadziei zmagających się z uzależnieniem przyciągnął w sobotę rzesze fanów biegania. Pieniądze zebrane w tym dniu umożliwią dofinansowanie leczenia wychowanków w ośrodku "Dom Nadziei".

II Bytomski Bieg Trzeźwości odbywający się w Parku Miejskim im. F. Kachla był formą sprzeciwu wobec nałogów, które wyniszczają organizm. Organizatorem imprezy jest "Dom Nadziei" z Bytomia-Bobrka - ośrodek dla uzależnionej młodzieży.

Zwycięzcami w kategorii bieg kobiet 5 km zostały: Beata  Adamczyk - Nowak (I miejsce), Iwona Zając (drugie miejsce) oraz Wioletta Imiołczyk (trzecie miejsce). W kategorii bieg mężczyzn 5 km na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Mrachacz, na drugim Aleksander Zięba i na trzecim Dariusz Bronowski.

W kategorii bieg kobiet 2,5 km zwyciężyła Barbara Ziomek, zaraz za nią na podium uplasowała się Edyta Młynarczyk i na trzecim Agnieszka Kicińska- Pilz. W kategorii bieg mężczyzn 2,5 km najlepszy był Paweł Szymański, zaraz po nim Patryk Keller i Mariusz Keller.

W parku pojawili się także miłośnicy popularnego dziś w Polsce nordic walkingu. W kategorii kobiety 5 km pierwsza na mecie była Joanna Karolczak, a wśród mężczyzn - Adrian Franczewski.

Wśród kobiet w kategorii nordic walking 2,5 km pierwsza na mecie stanęła Monika Sanchez, a mężczyzn Adam Glapa.

Najlepsi odebrali puchary z rąk prezydenta Bytomia Damiana Bartyli.

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc Dom Nadziei

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.