Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bieg sprzeciwem wobec uzależnień

Bieg sprzeciwem wobec uzależnień Data publikacji: 9 lipca 2017Zielony bieg nadziei zmagających się z uzależnieniem przyciągnął w sobotę rzesze fanów biegania. Pieniądze zebrane w tym dniu umożliwią dofinansowanie leczenia wychowanków w ośrodku "Dom Nadziei".

II Bytomski Bieg Trzeźwości odbywający się w Parku Miejskim im. F. Kachla był formą sprzeciwu wobec nałogów, które wyniszczają organizm. Organizatorem imprezy jest "Dom Nadziei" z Bytomia-Bobrka - ośrodek dla uzależnionej młodzieży.

Zwycięzcami w kategorii bieg kobiet 5 km zostały: Beata  Adamczyk - Nowak (I miejsce), Iwona Zając (drugie miejsce) oraz Wioletta Imiołczyk (trzecie miejsce). W kategorii bieg mężczyzn 5 km na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Mrachacz, na drugim Aleksander Zięba i na trzecim Dariusz Bronowski.

W kategorii bieg kobiet 2,5 km zwyciężyła Barbara Ziomek, zaraz za nią na podium uplasowała się Edyta Młynarczyk i na trzecim Agnieszka Kicińska- Pilz. W kategorii bieg mężczyzn 2,5 km najlepszy był Paweł Szymański, zaraz po nim Patryk Keller i Mariusz Keller.

W parku pojawili się także miłośnicy popularnego dziś w Polsce nordic walkingu. W kategorii kobiety 5 km pierwsza na mecie była Joanna Karolczak, a wśród mężczyzn - Adrian Franczewski.

Wśród kobiet w kategorii nordic walking 2,5 km pierwsza na mecie stanęła Monika Sanchez, a mężczyzn Adam Glapa.

Najlepsi odebrali puchary z rąk prezydenta Bytomia Damiana Bartyli.

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc Dom Nadziei

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.