Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bieg po Miechowickiej Ostoi Leśnej

Bieg po Miechowickiej Ostoi Leśnej Data publikacji: 4 września 201610-cio kilometrowy dystans musieli pokonać zawodnicy I edycji Regatta Cross-MOL. Bieg odbył się na terenie Miechowickiej Ostoi Leśnej. W rywalizacji wzięło udział 210 biegaczy.

Zawodnicy przyjechali z całego Śląska. Na bytomskim biegu zjawiły się m.in. takie grupy jak „Cidry Lotajom”, „O co biega w Kaletach”, oraz bytomskie „BTM Runners” czy Miechowicka Grupa Biegowa, która była organizatorem imprezy.

Mimo, że trasa biegu wiodła malowniczymi ścieżkami przez miechowicki las, to liczne podbiegi sprawiły, że była wymagająca. Wśród kobiet pierwsza na mecie pojawiła się Alina Wyleżałek z czasem 00:43:51, zaraz za nią była Beata Mazgaj, a trzecie miejsce przypadło Arlecie Dejewskiej.

W kategorii męskiej na najwyższym miejscu na podium stanął Adrian Wojtacha (00:35:52), srebro wywalczył Adam Wałowski. Razem z nimi na podium stanął Rafał Wachla.

Zwycięzcy otrzymali bony pieniężne, a każdy z uczestników nagrodzony został pamiątkowym medalem. Wśród uczestników wylosowano również samochód, z którego zwycięzca mógł korzystać w dowolny, wybrany przez siebie weekend.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: BTM Runners/Miechowicka Grupa Biegowa

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.