Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 kwietnia 2018, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bieg po Miechowickiej Ostoi Leśnej

Bieg po Miechowickiej Ostoi Leśnej Data publikacji: 4 września 201610-cio kilometrowy dystans musieli pokonać zawodnicy I edycji Regatta Cross-MOL. Bieg odbył się na terenie Miechowickiej Ostoi Leśnej. W rywalizacji wzięło udział 210 biegaczy.

Zawodnicy przyjechali z całego Śląska. Na bytomskim biegu zjawiły się m.in. takie grupy jak „Cidry Lotajom”, „O co biega w Kaletach”, oraz bytomskie „BTM Runners” czy Miechowicka Grupa Biegowa, która była organizatorem imprezy.

Mimo, że trasa biegu wiodła malowniczymi ścieżkami przez miechowicki las, to liczne podbiegi sprawiły, że była wymagająca. Wśród kobiet pierwsza na mecie pojawiła się Alina Wyleżałek z czasem 00:43:51, zaraz za nią była Beata Mazgaj, a trzecie miejsce przypadło Arlecie Dejewskiej.

W kategorii męskiej na najwyższym miejscu na podium stanął Adrian Wojtacha (00:35:52), srebro wywalczył Adam Wałowski. Razem z nimi na podium stanął Rafał Wachla.

Zwycięzcy otrzymali bony pieniężne, a każdy z uczestników nagrodzony został pamiątkowym medalem. Wśród uczestników wylosowano również samochód, z którego zwycięzca mógł korzystać w dowolny, wybrany przez siebie weekend.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: BTM Runners/Miechowicka Grupa Biegowa

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.