Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych

Przez lata władze komunistyczne próbowały zatrzeć o nich pamięć. Choć byli bohaterami i walczyli o wolną i niepodległą Polskę w czasach reżimu komunistycznego, nie wolno było o nich nawet wspominać. Mowa o Żołnierzach Wyklętych. 1 marca w całym kraju uczcimy ich pamięć. Hołd oddadzą także bytomianie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bieg na łonie natury

Bieg na łonie natury Data publikacji: 19 sierpnia 2016Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Miechowicka Ostoja Leśna” pełny jest pięknych krajobrazów, tras rowerowych i ścieżek dydaktycznych. Właśnie tutaj odbędzie się 3 września I Regatta Cross-Mol – zawody biegowe w naturalnym terenie.

Trasa biegu liczy 10 km, a jego uczestnicy pobiegną w otoczeniu różnorodnych gatunków drzew i rzadkich roślin, leśnych zwierząt, wodnych oczek i śródleśnych polan. W imprezie mogą wziąć udział pełnoletni zawodnicy i osoby, które ukończyły 16 lat /za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego/. Każdy uczestnik musi opłacić także wpisowe /45 zł/. Uwaga – limit biegaczy wynosi 250 osób.

Weryfikacja zawodników rozpocznie się o 8.00 w biurze zawodów /boisko sportowe „Dołek” przy ul. Felińskiego/, zaś o 10.45 zaplanowana została rozgrzewka. Bieg wystartuje o 11.00.

Więcej informacji w sprawie biegu, regulamin zawodów oraz zapisy dostępne są tutaj

Impreza została dofinansowana ze środków gminy Bytom.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.