Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 sierpinia 2018, Nora, Joachim, Roch

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Biblioteki otwarte na zmiany

Biblioteki otwarte na zmiany Data publikacji: 11 października 2016Interesujące wykłady na temat uwarunkowań kultury czytelniczej, motywacjach, jakimi kierują się czytelnicy, a nawet prezentacja dotycząca dress code’u w bibliotece – to tylko część programu zaplanowanej na 17 i 18 października I Ogólnopolskiej Konferencji dla Bibliotekarzy „Biblioteki otwarte na zmiany”.

W pierwszy dniu konferencji /poniedziałek, 17 października/ zaproszeni prelegenci będą mówić m.in. o dobrych praktykach związanych z popularyzacją kształcenia zawodowego w bibliotekach szkolnych, ciekawych formach realizacji zagadnień edukacji czytelniczej i medialnej czy wykorzystaniu nowych technologii w promowaniu czytelnictwa. Tego dnia wszystkie spotkania odbędą się na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Sobieskiego 3.

We wtorek /18 października/ w Technikum nr 4 przy ul. Katowickiej 35, zainteresowani będą mogli wysłuchać wykładu na temat sztukinegocjacji, przygotowania gier i zabaw opartych na literaturze czy podstaw z komunikacji społecznej. Tego dnia zaprezentowana zostanie także kamishibai - tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach.

I Ogólnopolską Konferencję dla Bibliotekarzy „Biblioteki otwarte na zmiany” organizuje Miejska Biblioteka Publiczna oraz Technikum nr 4. Patronat honorowy nad imprezą objął Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Pobierz szczegółowy program konferencji

Autor: AK
Zdjęcia: www.culture.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.