Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 czerwca 2018, Elzbieta, Paula, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Biały Śląsk do konsultacji

Biały Śląsk do konsultacji Data publikacji: 2 sierpnia 2016Gotowa jest już „Strategia rozwoju obszaru funkcjonalnego Biały Śląsk na lata 2016 - 2022”. Prace nad nią trwały od lutego 2016 roku. Zanim dokument wejdzie w życie, każdy może się z nim zapoznać i zgłosić swoje uwagi.

Biały Śląsk zrzesza gminy północnej części naszego województwa. Mają one zmierzać do przyspieszenia rozwoju gospodarczego regionu przez współpracę pomiędzy samorządami, ośrodkami naukowymi, a przedsiębiorcami.

W jego skład wchodzą: Bytom, Tarnowskie Góry, Radzionków, Lubliniec, Kalety, Miasteczko Śląskie, Boronów, Ciasną, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Krupski Młyn, Pawonków, Tworóg, Woźniki, Świerklaniec i Zbrosławice.

W ciągu kilku miesięcy w gminach Białego Śląska odbyło się szereg warsztatów, mieszkańcy wypełniali też ankiety, odpowiadając m.in. na pytania: Co zrobić by poprawić współpracę między uczelniami, przedsiębiorstwami a samorządem? Wszystkie propozycje i uwagi zebrano w całość, umieszczając je w strategii.

Uwagi do dokumentu można nadsyłać do 28 sierpnia za pomocą interaktywnego formularza (kliknij tutaj), albo mailowo, na adres: bialy@kreatywnyslask.pl .

Zobacz "Strategię rozwoju obszaru funkcjonalnego Biały Śląsk na lata 2016 - 2022"

Zobacz streszczenie strategii


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: urbannews.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.