Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2018, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dlaczego Bytom? Bo tak!

Dlaczego warto inwestować w Bytomiu? To pytanie pada w nowym spocie promującym rozwój gospodarczy w naszym mieście. Nakręcony dla Urzędu Miejskiego w Bytomiu film właśnie został udostępniony w sieci.

Biały Śląsk do konsultacji

Biały Śląsk do konsultacji Data publikacji: 2 sierpnia 2016Gotowa jest już „Strategia rozwoju obszaru funkcjonalnego Biały Śląsk na lata 2016 - 2022”. Prace nad nią trwały od lutego 2016 roku. Zanim dokument wejdzie w życie, każdy może się z nim zapoznać i zgłosić swoje uwagi.

Biały Śląsk zrzesza gminy północnej części naszego województwa. Mają one zmierzać do przyspieszenia rozwoju gospodarczego regionu przez współpracę pomiędzy samorządami, ośrodkami naukowymi, a przedsiębiorcami.

W jego skład wchodzą: Bytom, Tarnowskie Góry, Radzionków, Lubliniec, Kalety, Miasteczko Śląskie, Boronów, Ciasną, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Krupski Młyn, Pawonków, Tworóg, Woźniki, Świerklaniec i Zbrosławice.

W ciągu kilku miesięcy w gminach Białego Śląska odbyło się szereg warsztatów, mieszkańcy wypełniali też ankiety, odpowiadając m.in. na pytania: Co zrobić by poprawić współpracę między uczelniami, przedsiębiorstwami a samorządem? Wszystkie propozycje i uwagi zebrano w całość, umieszczając je w strategii.

Uwagi do dokumentu można nadsyłać do 28 sierpnia za pomocą interaktywnego formularza (kliknij tutaj), albo mailowo, na adres: bialy@kreatywnyslask.pl .

Zobacz "Strategię rozwoju obszaru funkcjonalnego Biały Śląsk na lata 2016 - 2022"

Zobacz streszczenie strategii


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: urbannews.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.