Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2018, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Metropolia - od 1 stycznia wspólne bilety i większa elastyczność podróżowania

Wspólne bilety jednorazowe oraz darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży do 16 lat. To dwie najważniejsze zmiany, integrujące taryfy KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry, które weszły w życie 1 stycznia 2018 roku.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bezrobocie w Bytomiu znów spada

Bezrobocie w Bytomiu znów spada Data publikacji: 17 sierpnia 2017O blisko 2000 osób od początku roku spadło w naszym mieście bezrobocie. Na koniec lipca liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosiła 5968 osób. - To w historii prowadzonych przez nas statystyk najniższa wartość, a wpływ na utrzymującą się tendencję spadkową mają podejmowane przez nas działania aktywizujące – mówi Joanna Cimoch, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Poprawa koniunktury na rynku pracy, duża liczba wolnych miejsc pracy, jak również środki z Europejskiego Funduszu Społecznego przekładają się na malejącą liczbę osób bezrobotnych zarejestrowanych w bytomskim urzędzie pracy.

- W tym roku mamy do dyspozycji ok. 30 mln złotych na aktywizację zawodową osób bezrobotnych zarejestrowanych w naszym urzędzie. Od początku roku udało nam się pozyskać 4863 ofert pracy – tłumaczy Joanna Cimoch.

Urząd organizuje szkolenia, staże, a także zachęca klientów do korzystania z bezzwrotnych form wsparcia. - Rozpoczęliśmy również program robót publicznych dla dłużników alimentacyjnych - wymienia Cimoch.

Z myślą o wszystkich zainteresowanych znalezieniem zatrudnienia bądź zmianą miejsca pracy, organizowane są liczne targi, podczas których swoje stoiska wystawiają pracodawcy z Bytomia i sąsiednich miast. Na uwagę zasługuje też współpraca z lokalnymi instytucjami zajmującymi się wsparciem bytomian, chcących odnaleźć się na rynku pracy, m.in. z Centrum Integracji Społecznej czy Bytomsko–Radzionkowską Spółdzielnią Socjalną, z którą PUP realizuje program specjalny.

Warto dodać, że Powiatowy Urząd Pracy kontynuuje także szeroko zakrojoną działalność szkoleniową, z której do tej pory skorzystały 272 osoby bezrobotne.

W ramach środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przedsiębiorcy mogą starać się również o dofinansowanie kształcenia pracowników.

Obok szkoleń PUP oferuje też swoje usługi bytomskim pracodawcom, którzy mogą otrzymać m. in. dotację na utworzenie lub doposażenie miejsc prac. Warto wspomnieć, że od początku roku z dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej skorzystały 44 osoby.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.