Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 października 2017, Marleny, Edwarda, Seweryna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy ul. Strzelców Bytomskich

720 tysięcy złotych będzie kosztował kolejny etap przebudowy ul. Strzelców Bytomskich na odcinku od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej. Prace rozpoczęte 23 października będą prowadzone dwuetapowo i potrwają do końca listopada.

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Bezrobocie w Bytomiu znów spada

Bezrobocie w Bytomiu znów spada Data publikacji: 17 sierpnia 2017O blisko 2000 osób od początku roku spadło w naszym mieście bezrobocie. Na koniec lipca liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosiła 5968 osób. - To w historii prowadzonych przez nas statystyk najniższa wartość, a wpływ na utrzymującą się tendencję spadkową mają podejmowane przez nas działania aktywizujące – mówi Joanna Cimoch, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Poprawa koniunktury na rynku pracy, duża liczba wolnych miejsc pracy, jak również środki z Europejskiego Funduszu Społecznego przekładają się na malejącą liczbę osób bezrobotnych zarejestrowanych w bytomskim urzędzie pracy.

- W tym roku mamy do dyspozycji ok. 30 mln złotych na aktywizację zawodową osób bezrobotnych zarejestrowanych w naszym urzędzie. Od początku roku udało nam się pozyskać 4863 ofert pracy – tłumaczy Joanna Cimoch.

Urząd organizuje szkolenia, staże, a także zachęca klientów do korzystania z bezzwrotnych form wsparcia. - Rozpoczęliśmy również program robót publicznych dla dłużników alimentacyjnych - wymienia Cimoch.

Z myślą o wszystkich zainteresowanych znalezieniem zatrudnienia bądź zmianą miejsca pracy, organizowane są liczne targi, podczas których swoje stoiska wystawiają pracodawcy z Bytomia i sąsiednich miast. Na uwagę zasługuje też współpraca z lokalnymi instytucjami zajmującymi się wsparciem bytomian, chcących odnaleźć się na rynku pracy, m.in. z Centrum Integracji Społecznej czy Bytomsko–Radzionkowską Spółdzielnią Socjalną, z którą PUP realizuje program specjalny.

Warto dodać, że Powiatowy Urząd Pracy kontynuuje także szeroko zakrojoną działalność szkoleniową, z której do tej pory skorzystały 272 osoby bezrobotne.

W ramach środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przedsiębiorcy mogą starać się również o dofinansowanie kształcenia pracowników.

Obok szkoleń PUP oferuje też swoje usługi bytomskim pracodawcom, którzy mogą otrzymać m. in. dotację na utworzenie lub doposażenie miejsc prac. Warto wspomnieć, że od początku roku z dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej skorzystały 44 osoby.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.