Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2018, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bezrobocie w Bytomiu znów spada

Bezrobocie w Bytomiu znów spada Data publikacji: 17 sierpnia 2017O blisko 2000 osób od początku roku spadło w naszym mieście bezrobocie. Na koniec lipca liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosiła 5968 osób. - To w historii prowadzonych przez nas statystyk najniższa wartość, a wpływ na utrzymującą się tendencję spadkową mają podejmowane przez nas działania aktywizujące – mówi Joanna Cimoch, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Poprawa koniunktury na rynku pracy, duża liczba wolnych miejsc pracy, jak również środki z Europejskiego Funduszu Społecznego przekładają się na malejącą liczbę osób bezrobotnych zarejestrowanych w bytomskim urzędzie pracy.

- W tym roku mamy do dyspozycji ok. 30 mln złotych na aktywizację zawodową osób bezrobotnych zarejestrowanych w naszym urzędzie. Od początku roku udało nam się pozyskać 4863 ofert pracy – tłumaczy Joanna Cimoch.

Urząd organizuje szkolenia, staże, a także zachęca klientów do korzystania z bezzwrotnych form wsparcia. - Rozpoczęliśmy również program robót publicznych dla dłużników alimentacyjnych - wymienia Cimoch.

Z myślą o wszystkich zainteresowanych znalezieniem zatrudnienia bądź zmianą miejsca pracy, organizowane są liczne targi, podczas których swoje stoiska wystawiają pracodawcy z Bytomia i sąsiednich miast. Na uwagę zasługuje też współpraca z lokalnymi instytucjami zajmującymi się wsparciem bytomian, chcących odnaleźć się na rynku pracy, m.in. z Centrum Integracji Społecznej czy Bytomsko–Radzionkowską Spółdzielnią Socjalną, z którą PUP realizuje program specjalny.

Warto dodać, że Powiatowy Urząd Pracy kontynuuje także szeroko zakrojoną działalność szkoleniową, z której do tej pory skorzystały 272 osoby bezrobotne.

W ramach środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przedsiębiorcy mogą starać się również o dofinansowanie kształcenia pracowników.

Obok szkoleń PUP oferuje też swoje usługi bytomskim pracodawcom, którzy mogą otrzymać m. in. dotację na utworzenie lub doposażenie miejsc prac. Warto wspomnieć, że od początku roku z dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej skorzystały 44 osoby.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.