Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 kwietnia 2018, Felicja, Teofil, Zyta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gdzie jest 100 milionów euro? Większość w Bytomiu!

Na 264 miliony zł opiewają projekty złożone przez Bytom w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Większość przeszła już pozytywną ocenę formalną lub zostały wybrane do dofinansowania przez urząd marszałkowski. OSI staje się faktem - pierwsze remonty i projekty miękkie ruszyły.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bezpieczne miasto - bezpieczna rodzina

Bezpieczne miasto - bezpieczna rodzina Data publikacji: 13 grudnia 2017Tematom związanym m.in. z problemami opiekuńczo-wychowawczymi rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz rolą placówek publicznych i społeczności lokalnej na rzecz wsparcia dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, poświęcone zostaną dwudniowe warsztaty (14-15 grudnia) organizowanie przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Zaplanowane na kolejne dni spotkania będą akcentem wieńczącym realizowany od 2016 roku w Bytomiu projekt By-PAS, który koncentrował się na aktywizacji i poprawie zdolności do zatrudnienia osób dotkniętych wykluczeniem korzystających z pomocy społecznej.

Przełamywanie barier ograniczających aktywność traktowano bardzo indywidualnie, analizując wszelkie czynniki wpływające na sytuację życiową uczestników i uczestniczek projektu. Jak zaznaczają koordynatorzy projektu, po raz kolejny potwierdziło się, że dla dużej grupy osób korzystających ze wsparcia MOPR największym ograniczeniem są problemy rodzinne.

Dlatego ważnym elementem projektu było mobilizowanie uczestników do podjęcia zmian w codziennym życiu swoich rodzin, dążenie do tworzenia bliskich więzi, służących budowaniu domowego ogniska.

Podczas warsztatów w Beceku (14 grudnia) oraz w Wilii Viena przy ul. Wrocławskiej 62 (15 grudnia) zaplanowano wykład dotyczący faktów i mitów o zabieraniu dzieci biologicznym rodzicom, a także prelekcję na temat form wsparcia dla krzywdzonych dzieci.

By-PAS Bytomska Pracownia Aktywności Społecznej był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Pobierz plakat


Autor: AK
Zdjęcia: arch. MOPR

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.