Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bezpieczna szkoła w Bytomiu

Bezpieczna szkoła w Bytomiu Data publikacji: 20 lipca 2016Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, jako jedna 54 szkół z naszego regionu, otrzyma środki z budżetu państwa w ramach „Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – Bezpieczna+”.

Projekt realizowany będzie od września do grudnia b.r. Zakłada on m.in. wsparcie przedsięwzięć promujących aktywność uczniów w lokalnym środowisku, akcji włączających uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życie społeczne oraz profilaktyki ukierunkowanej np. na rozwiązywanie konfliktów z wykorzystaniem metody mediacji i negocjacji.

„Bezpieczna+”, kładzie nacisk na bezpieczeństwo uczniów zarówno w szkole, jak i poza nią, Trzeba powiedzieć wprost, że to przede wszystkim na bezpieczeństwie budowany jest pozytywny klimat szkoły – mówi Wioletta Kazior – Klimowicz z Wydziału Edukacji UM. Realizując program szkoła skupi się więc nie tylko na podnoszeniu szkolnych standardów bezpieczeństwa, ale też będzie działać w takich obszarach jak np. bezpieczne korzystanie z sieci – dodaje.

W ramach programu bytomska szkoła nawiąże współpracę m.in. z bytomskim Środowiskowym Ogniskiem Wychowawczym Harce przy Komendzie Hufca ZHP, Młodzieżowym Domem Kultury nr 1, Towarzystwem Miłośników Bytomia, Bytomskim Oddziałem PTTK, Teatrem Rozbark, Przedszkolami nr 4 i 8, Szkołą Podstawową nr 51, Zasadnicza Szkołą Zawodową Specjalną nr 8.

Jak zaznacza Małgorzata Polak, dyrektorka Gimnazjum nr 1, program jest też ukierunkowany na podnoszenie kompetencji związanych z bezpieczeństwem wszystkich grup tworzących środowisko szkolne, otwarty na współpracę z organizacjami pozarządowymi oraz lokalną społecznością.

Przypomnijmy, że Gimnazjum przy ul. Tarnogórskiej to już trzecia szkoła w naszym mieście, która bierze udział w rządowym projekcie. W ubiegłym roku z dotacji skorzystały: Gimnazjum nr 11 Technikum nr 5.

Więcej informacji o projekcie: http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php?page=News&menuItemId=291&news=6742

Autor: AK
Zdjęcia: www.men.gov.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.