Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bezpieczeństwo przez zabawę

Bezpieczeństwo przez zabawę Data publikacji: 8 września 2018Jak najlepiej przekazać zasady bezpieczeństwa? Oczywiście poprzez zabawę. Z takiego założenia wyszli organizatorzy dzisiejszej /8 września/ imprezy zorganizowanej na terenie parkingu CH M1.

Oprócz pokazów wozów bojowych Państwowej Straży Pożarnej, na uczestników czekało wiele atrakcji. Była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w pojeździe imitującym poślizg drogowy, symulator jazdy na motorze oraz pokaz, co dzieje się z niezapiętym w pasy bezpieczeństwa dzieckiem podczas wypadku. Chętni mogli również spróbować jazdy na bicyklu.

Cała impreza była zapowiedzią XV Parady Pojazdów Zabytkowych, która odbędzie się 15 września. Impreza zacznie się na bytomskim Rynku, po czym uczestnicy przejadą do Galerii Motoryzacji i Techniki. O muzyczną oprawę imprezy zadbają zespoły: KSW 4 Blues, Edilson Sanchez z Kolumbii oraz Absynth.

Impreza jest początkiem obchodów 10 lecia Galerii Motoryzacji i Techniki, które potrwają do końca września.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.