Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 listopada 2018, Aniela, Klaudyna, Roman

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

Żurawie na Łużyckiej. Trwa budowa nowej strażnicy

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej strażnicy oraz ceremonia podpisania aktu erekcyjnego przypieczętowały dziś /13 listopada/ realizację ogromnej i wyczekiwanej nie tylko przez bytomskich strażaków inwestycji przy ul. Łużyckiej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bezpieczeństwo przez zabawę

Bezpieczeństwo przez zabawę Data publikacji: 8 września 2018Jak najlepiej przekazać zasady bezpieczeństwa? Oczywiście poprzez zabawę. Z takiego założenia wyszli organizatorzy dzisiejszej /8 września/ imprezy zorganizowanej na terenie parkingu CH M1.

Oprócz pokazów wozów bojowych Państwowej Straży Pożarnej, na uczestników czekało wiele atrakcji. Była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w pojeździe imitującym poślizg drogowy, symulator jazdy na motorze oraz pokaz, co dzieje się z niezapiętym w pasy bezpieczeństwa dzieckiem podczas wypadku. Chętni mogli również spróbować jazdy na bicyklu.

Cała impreza była zapowiedzią XV Parady Pojazdów Zabytkowych, która odbędzie się 15 września. Impreza zacznie się na bytomskim Rynku, po czym uczestnicy przejadą do Galerii Motoryzacji i Techniki. O muzyczną oprawę imprezy zadbają zespoły: KSW 4 Blues, Edilson Sanchez z Kolumbii oraz Absynth.

Impreza jest początkiem obchodów 10 lecia Galerii Motoryzacji i Techniki, które potrwają do końca września.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.