Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Noc Teatrów Metropolii

Bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń. Taka właśnie będzie tegoroczna odsłona Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się 29 września. Na widzów czeka prawie 100 spektakli i atrakcji specjalnych: na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Benefis Tadeusza Kijonki w Operze Śląskiej w Bytomiu

Benefis Tadeusza Kijonki w Operze Śląskiej w Bytomiu Data publikacji: 14 marca 2014Już jutro o 18.00 opera zaprasza na Benefis Tadeusza Kijonki na zakończenie półwiecza stałej działalności w Operze Śląskiej, połączony z promocją jubileuszowego wyboru wierszy ”Czas, miejsca i słowa”.

Tadeusz Kijonka – poeta, publicysta, redaktor naczelny magazynu „Śląsk”, wieloletni kierownik literacki Opery Śląskiej. Współpracował przy ponad 200 premierach operowych. Przez prawie czterdzieści lat przygotowywał polskie wersje znanych zagranicznych oper.

W programie benefisu: arie i partie wokalne z oper „Magnus” i „Wit Stwosz” Józefa Świdra oraz musicalu „Zaczarowany bal” Katarzyny Gaertner do tekstów Tadeusza Kijonki; aria Zbigniewa z opery „Magnus” w wykonaniu Henryka Grychnika pod batutą Napoleona Siessa i fragmenty sceny finałowej z „Wita Stwosza” z udziałem chóru Opery Śląskiej; wiersze Tadeusza Kijonki w prezentacji autora.

Wystąpią: Justyna Dyla, Joanna Ksciuczyk-Jędrusik, Ewa Majcherczyk, Magdalena Spytek, Ewelina Szybilska, Cezary Biesiadecki, Juliusz Ursyn-Niemcewicz przy fortepianie – Halina Mansarlińska Przygotowanie sceniczne – Henryk Konwiński Prowadzenie – Joanna Kściuczyk-Jędrusik i Henryk Konwiński.

Bilety w cenie 10 zł
Autor:

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.