Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Benefis Tadeusza Kijonki w Operze Śląskiej w Bytomiu

Benefis Tadeusza Kijonki w Operze Śląskiej w Bytomiu Data publikacji: 14 marca 2014Już jutro o 18.00 opera zaprasza na Benefis Tadeusza Kijonki na zakończenie półwiecza stałej działalności w Operze Śląskiej, połączony z promocją jubileuszowego wyboru wierszy ”Czas, miejsca i słowa”.

Tadeusz Kijonka – poeta, publicysta, redaktor naczelny magazynu „Śląsk”, wieloletni kierownik literacki Opery Śląskiej. Współpracował przy ponad 200 premierach operowych. Przez prawie czterdzieści lat przygotowywał polskie wersje znanych zagranicznych oper.

W programie benefisu: arie i partie wokalne z oper „Magnus” i „Wit Stwosz” Józefa Świdra oraz musicalu „Zaczarowany bal” Katarzyny Gaertner do tekstów Tadeusza Kijonki; aria Zbigniewa z opery „Magnus” w wykonaniu Henryka Grychnika pod batutą Napoleona Siessa i fragmenty sceny finałowej z „Wita Stwosza” z udziałem chóru Opery Śląskiej; wiersze Tadeusza Kijonki w prezentacji autora.

Wystąpią: Justyna Dyla, Joanna Ksciuczyk-Jędrusik, Ewa Majcherczyk, Magdalena Spytek, Ewelina Szybilska, Cezary Biesiadecki, Juliusz Ursyn-Niemcewicz przy fortepianie – Halina Mansarlińska Przygotowanie sceniczne – Henryk Konwiński Prowadzenie – Joanna Kściuczyk-Jędrusik i Henryk Konwiński.

Bilety w cenie 10 zł
Autor:

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.