Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Benefis Gerarda Przybyły

Benefis Gerarda Przybyły Data publikacji: 31 maja 2017Koncert w wykonaniu absolwentów klasy kontrabasu Gerarda Przybyły z towarzyszeniem Orkiestry Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jurka Dybała, odbędzie się już w piątek, 2 czerwca o 19.30 w szkole muzycznej.

Świętujący w tym roku 80-te urodziny oraz kończący pracę pedagogiczną Gerard Przybyła znany jest w świecie muzyków nie tylko jako solista, kameralista czy członek orkiestry, ale także jako zasłużony dla oświaty i wychowania muzyk kontrabasista.

W czasie benefisu będzie można wysłuchać koncertu w wykonaniu absolwentów klasy kontrabasu Gerarda Przybyły z towarzyszeniem Orkiestry Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa "Sinfonietta Cracovia" pod dyrekcją Jurka Dybała. Po koncercie odbędzie się spotkanie z jubilatem.

Autor: AK
Zdjęcia: arch.OSM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.