Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lipca 2018, Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

BEK- nowa propozycja BeCeKu

BEK- nowa propozycja BeCeKu Data publikacji: 27 września 2016Skecz klasyczny, monolog estradowy, parodie, wstawki taneczne do muzyki i nie tylko, ale przede wszystkim - improwizacja kabaretowa, dialog z publicznością. 7 i 8 października w Beceku rusza Bytomska Edukacja Kabaretowa.

W piątek, 7 października o 19.00 na deskach Beceku wystąpią dwie formacje, posiadające licencję na rozśmieszanie. Działający od 14 lat Kabaret Czesuaf oferuje dobre żarty, zgrabne puenty oraz piosenki z ciekawym tekstem. Jak mówią kabareciarze, ich domeną jest profesjonalne, wszechstronne, geograficznie i sezonowo nieograniczone poprawianie nastrojów, wywoływanie uśmiechów, wprawianie w dobry humor.

Na powodującą wybuchy śmiechu mieszankę czarnego, lekko absurdalnego dowcipu, może się nastawić publiczność krakowskiego Kabaretu PUK. Formacja ta skradł serca widzów zarówno w stolicy Małopolski jak i w Polsce. Podczas siedmiu lat działalności PUK zdołał zawojować najważniejsze festiwale kabaretowe w Polsce: PAKA, Ryjek, Lidzbarskie Wieczory Humory i Satyry, a także wziąć udział w prestiżowych realizacjach telewizyjnych.

W sobotę, 8 października wystąpi Grupa Improwizacyjna Ad Hoc, zajmująca się improwizacją teatralno-komediową. Ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy improwizacji - wszystkie tworzone na scenie, na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię aktorów. Z inicjatywy Grupy Ad Hoc powstał ImproFest - Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Kabaretowej, którego pierwsza edycja odbyła się w listopadzie 2010 r.

Do najbardziej popularnych spektakli Grupy Ad Hoc należą m.in. Wieczór Komedii Improwizowanej. Tego wieczoru gościem Ad Hoc będzie Wojciech Tremiszewski, aktor, reżyser, scenarzysta i edukator Stowarzyszenia Teatralno-Edukacyjnego Teatru „Wybrzeżak” w Gdańsku, niegdyś członek Kabaretu Limo.

Więcej informacji na: www.becek.pl.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Becek, Ad Hoc

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.