Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

BEK- nowa propozycja BeCeKu

BEK- nowa propozycja BeCeKu Data publikacji: 27 września 2016Skecz klasyczny, monolog estradowy, parodie, wstawki taneczne do muzyki i nie tylko, ale przede wszystkim - improwizacja kabaretowa, dialog z publicznością. 7 i 8 października w Beceku rusza Bytomska Edukacja Kabaretowa.

W piątek, 7 października o 19.00 na deskach Beceku wystąpią dwie formacje, posiadające licencję na rozśmieszanie. Działający od 14 lat Kabaret Czesuaf oferuje dobre żarty, zgrabne puenty oraz piosenki z ciekawym tekstem. Jak mówią kabareciarze, ich domeną jest profesjonalne, wszechstronne, geograficznie i sezonowo nieograniczone poprawianie nastrojów, wywoływanie uśmiechów, wprawianie w dobry humor.

Na powodującą wybuchy śmiechu mieszankę czarnego, lekko absurdalnego dowcipu, może się nastawić publiczność krakowskiego Kabaretu PUK. Formacja ta skradł serca widzów zarówno w stolicy Małopolski jak i w Polsce. Podczas siedmiu lat działalności PUK zdołał zawojować najważniejsze festiwale kabaretowe w Polsce: PAKA, Ryjek, Lidzbarskie Wieczory Humory i Satyry, a także wziąć udział w prestiżowych realizacjach telewizyjnych.

W sobotę, 8 października wystąpi Grupa Improwizacyjna Ad Hoc, zajmująca się improwizacją teatralno-komediową. Ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy improwizacji - wszystkie tworzone na scenie, na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię aktorów. Z inicjatywy Grupy Ad Hoc powstał ImproFest - Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Kabaretowej, którego pierwsza edycja odbyła się w listopadzie 2010 r.

Do najbardziej popularnych spektakli Grupy Ad Hoc należą m.in. Wieczór Komedii Improwizowanej. Tego wieczoru gościem Ad Hoc będzie Wojciech Tremiszewski, aktor, reżyser, scenarzysta i edukator Stowarzyszenia Teatralno-Edukacyjnego Teatru „Wybrzeżak” w Gdańsku, niegdyś członek Kabaretu Limo.

Więcej informacji na: www.becek.pl.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Becek, Ad Hoc

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.