Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 czerwca 2018, Dorota, Lucja, Wilhelm

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Anielskie konkursy

Anielskie konkursy Data publikacji: 10 listopada 2016Dorośli zgłaszają kandydatury do tytułu Bytomski Anioł Wolontariatu, a dzieci walczą o nagrody w konkursie plastycznym. Zwycięzców poznamy 5 grudnia w Teatrze Rozbark podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu.

Na zgłoszenia kandydatów do Bytomskiego Anioła Wolontariatu czekamy do 21 listopada – mówi Zofia Ćwikła, kierownik Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Nie wiadomo, ilu wolontariuszy działa w naszym mieście, bo zazwyczaj robią to po cichu, z potrzeby serca i  swoja działalnością zazwyczaj nie chwalą się na zewnątrz. Ten konkurs jest okazją do tego, by docenić ich starania i poświęcenie dla innych – dodaje Ćwikła.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i samorządowe, przedsiębiorstwa i osoby indywidualne korzystające z pomocy wolontariuszy. Zgłoszenia można składać osobiście lub listownie na adres: Urząd Miejski w Bytomiu, Biuro przy Rynku 26/5 oraz pocztą elektroniczną: pozarzadowe@um.bytom.pl z dopiskiem „Bytomski Anioł Wolontariatu".

Najmłodsi bytomianie mogą wykazać się wyobraźnią na temat aniołów i wysłać prace plastyczne na konkurs. Nie każdy widzi anioła w taki sam sposób, jako uskrzydlonego człowieka. Wyobraźnia dzieci nie zna granic, mogliśmy przekonać się o tym już rok temu, podczas zeszłorocznej edycji konkursu, kiedy wpłynęło ponad 70 prac. Liczymy, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej  – mówi Beata Michel z referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (nadesłane prace można zobaczyć tutaj). Prace należy dostarczyć do biura przy Rynku 26 do 25 listopada.

Zwycięzców wyłoni kapituła konkursu składająca się z przedstawiciela lokalnych mediów, Bytomskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz pracowników Urzędu Miejskiego.

Początek gali o 17.00


Rysunek: I miejsce w ubiegłorocznym konkursie, autor: B. Herisz.

 


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.