Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Anielskie konkursy

Anielskie konkursy Data publikacji: 10 listopada 2016Dorośli zgłaszają kandydatury do tytułu Bytomski Anioł Wolontariatu, a dzieci walczą o nagrody w konkursie plastycznym. Zwycięzców poznamy 5 grudnia w Teatrze Rozbark podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu.

Na zgłoszenia kandydatów do Bytomskiego Anioła Wolontariatu czekamy do 21 listopada – mówi Zofia Ćwikła, kierownik Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Nie wiadomo, ilu wolontariuszy działa w naszym mieście, bo zazwyczaj robią to po cichu, z potrzeby serca i  swoja działalnością zazwyczaj nie chwalą się na zewnątrz. Ten konkurs jest okazją do tego, by docenić ich starania i poświęcenie dla innych – dodaje Ćwikła.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i samorządowe, przedsiębiorstwa i osoby indywidualne korzystające z pomocy wolontariuszy. Zgłoszenia można składać osobiście lub listownie na adres: Urząd Miejski w Bytomiu, Biuro przy Rynku 26/5 oraz pocztą elektroniczną: pozarzadowe@um.bytom.pl z dopiskiem „Bytomski Anioł Wolontariatu".

Najmłodsi bytomianie mogą wykazać się wyobraźnią na temat aniołów i wysłać prace plastyczne na konkurs. Nie każdy widzi anioła w taki sam sposób, jako uskrzydlonego człowieka. Wyobraźnia dzieci nie zna granic, mogliśmy przekonać się o tym już rok temu, podczas zeszłorocznej edycji konkursu, kiedy wpłynęło ponad 70 prac. Liczymy, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej  – mówi Beata Michel z referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (nadesłane prace można zobaczyć tutaj). Prace należy dostarczyć do biura przy Rynku 26 do 25 listopada.

Zwycięzców wyłoni kapituła konkursu składająca się z przedstawiciela lokalnych mediów, Bytomskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz pracowników Urzędu Miejskiego.

Początek gali o 17.00


Rysunek: I miejsce w ubiegłorocznym konkursie, autor: B. Herisz.

 


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.