Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lutego 2018, Konstancja, Maksym, Bernadeta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Anielskie konkursy

Anielskie konkursy Data publikacji: 10 listopada 2016Dorośli zgłaszają kandydatury do tytułu Bytomski Anioł Wolontariatu, a dzieci walczą o nagrody w konkursie plastycznym. Zwycięzców poznamy 5 grudnia w Teatrze Rozbark podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu.

Na zgłoszenia kandydatów do Bytomskiego Anioła Wolontariatu czekamy do 21 listopada – mówi Zofia Ćwikła, kierownik Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Nie wiadomo, ilu wolontariuszy działa w naszym mieście, bo zazwyczaj robią to po cichu, z potrzeby serca i  swoja działalnością zazwyczaj nie chwalą się na zewnątrz. Ten konkurs jest okazją do tego, by docenić ich starania i poświęcenie dla innych – dodaje Ćwikła.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i samorządowe, przedsiębiorstwa i osoby indywidualne korzystające z pomocy wolontariuszy. Zgłoszenia można składać osobiście lub listownie na adres: Urząd Miejski w Bytomiu, Biuro przy Rynku 26/5 oraz pocztą elektroniczną: pozarzadowe@um.bytom.pl z dopiskiem „Bytomski Anioł Wolontariatu".

Najmłodsi bytomianie mogą wykazać się wyobraźnią na temat aniołów i wysłać prace plastyczne na konkurs. Nie każdy widzi anioła w taki sam sposób, jako uskrzydlonego człowieka. Wyobraźnia dzieci nie zna granic, mogliśmy przekonać się o tym już rok temu, podczas zeszłorocznej edycji konkursu, kiedy wpłynęło ponad 70 prac. Liczymy, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej  – mówi Beata Michel z referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (nadesłane prace można zobaczyć tutaj). Prace należy dostarczyć do biura przy Rynku 26 do 25 listopada.

Zwycięzców wyłoni kapituła konkursu składająca się z przedstawiciela lokalnych mediów, Bytomskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz pracowników Urzędu Miejskiego.

Początek gali o 17.00


Rysunek: I miejsce w ubiegłorocznym konkursie, autor: B. Herisz.

 


Autor: iwo

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.