Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Będą szukać Św. Graala w Bytomiu!

Będą szukać Św. Graala w Bytomiu! Data publikacji: 17 marca 2016Legendy o Św. Graalu, czyli kielichu, z którego Chrystus spożywał ostatnią wieczerzę, inspirują nie tylko filmowców i pisarzy, ale także miłośników przygód z Bytomia, którzy 23 i 24 kwietnia organizują w naszym mieście wielkie poszukiwania.

Noc Szakala, bo pod takim hasłem odbędzie się impreza, to gra przygodowa organizowana przez Hufiec ZHP Bytom. Do udziału w niej zgłosiło się już 17 patroli, czyli ok. 100 osób. Oprócz harcerzy i mieszkańców Bytomia w zabawie wezmą udział też drużyny z Katowic, Zawiercia czy Elbląga.

Nie dziwi nas duże zainteresowanie tym wydarzeniem, bo Noc Szakala ma już kilkunastoletnią tradycję. Pierwszy raz rajd został zorganizowany w 2002 roku. Przez kolejne lata skupiał tłumy uczestników, którzy mierzyli się z konkurencjami sprawnościowymi oraz zagadkami tworzącymi fabułę zabawy – mówi pwd. Bartosz Noculak, rzecznik ZHP Bytom.

Tegoroczny rajd rozpocznie się 23 kwietnia w Teatrze na Rozbarku i potrwa aż 24 godziny.

Na uczestników czekają zadania, w których będą wykazywać się zarówno swoją kondycją fizyczną, jak i sprawdzać swoją wiedzę na temat historii Bytomia. I tak na trasie rajdu, którą zawodnicy będą musieli pokonać pieszo, znajdą się m.in. wieża ciśnień czy kościół na Małgorzatce.

Zapewniamy, że uczestnicy nie będą się nudzić. Gra przygotowana została na najwyższym poziomie i zaskoczy nawet najbardziej wytrawnych poszukiwaczy przygód. Są jeszcze wolne miejsca – mówi  phm. Marek Kol.

Zapisy potrwają jeszcze do 31 marca. Koszt to 50 zł. Więcej informacji można znaleźć na: www.noc-szakala.prv.pl

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.