Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 sierpinia 2018, Nora, Joachim, Roch

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Będą produkować wełnę mineralną

Będą produkować wełnę mineralną Data publikacji: 6 lutego 2014Około 140 miejsc pracy przy produkcji powstającej w Bobrku wytwórni wełny mineralnej skalnej i kolejne etaty w sektorze związanym z termomodernizacją oraz transportem surowców i gotowych towarów. Linia produkcyjna budowanego dla firmy Petralana SA zakładu ruszy jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że w to gigantyczne przedsięwzięcie weszła m.in. budowa hali technologicznej, budynku socjalno-administracyjnego oraz zewnętrznej infrastruktury drogowej i technicznej: taśmociągów, silosów zasypowych, central wentylacyjnych itd. Całkowita powierzchnia obiektu to prawie 62 tys. .

Mieszkańcy tej części miasta nie muszą się też obawiać, że inwestycja negatywnie wpłynie na jakość ich życia. Inwestor zastosował nowoczesne systemy oczyszczania spalin, moduły dopalania i oczyszczania gazów oraz ekologiczne gospodarowanie wodą. O tym, że wprowadzane rozwiązania są zgodne z najnowocześniejszymi standardami, może świadczyć fakt, iż firma otrzymała wszystkie stosowne zezwolenia związane z ochroną środowiska i ekologią.

Bytomska wytwórnia będzie też pierwszą, którą włoski koncern Gamma Meccanica współprojektuje w tej część Europy. Petralana S.A. rozpoczęła już rekrutację na stanowiska obsługujące linę produkcyjną.

Poszukiwani są m.in. spawacze-ślusarze, tokarze-frezerzy, elektrycy, operator pieca szybowego czy operator linii produkcyjnej. Warto też wspomnieć, że kontakt z inwestorem nawiązał już bytomski urząd pracy. PUP przedstawił pracodawcy korzyści płynące m.in. z dofinansowania różnych form zatrudnienia.Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.