
Przypomnijmy, że w to gigantyczne przedsięwzięcie weszła m.in. budowa hali technologicznej, budynku socjalno-administracyjnego oraz zewnętrznej infrastruktury drogowej i technicznej: taśmociągów, silosów zasypowych, central wentylacyjnych itd. Całkowita powierzchnia obiektu to prawie 62 tys. m².
Mieszkańcy tej części miasta nie muszą się też obawiać, że inwestycja negatywnie wpłynie na jakość ich życia. Inwestor zastosował nowoczesne systemy oczyszczania spalin, moduły dopalania i oczyszczania gazów oraz ekologiczne gospodarowanie wodą. O tym, że wprowadzane rozwiązania są zgodne z najnowocześniejszymi standardami, może świadczyć fakt, iż firma otrzymała wszystkie stosowne zezwolenia związane z ochroną środowiska i ekologią.
Bytomska wytwórnia będzie też pierwszą, którą włoski koncern Gamma Meccanica współprojektuje w tej część Europy. Petralana S.A. rozpoczęła już rekrutację na stanowiska obsługujące linę produkcyjną.
Poszukiwani są m.in. spawacze-ślusarze, tokarze-frezerzy, elektrycy, operator pieca szybowego czy operator linii produkcyjnej. Warto też wspomnieć, że kontakt z inwestorem nawiązał już bytomski urząd pracy. PUP przedstawił pracodawcy korzyści płynące m.in. z dofinansowania różnych form zatrudnienia.
Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM w Bytomiu
