Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2018, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Święto kolorów w Bytomiu. Czas na Holi Festival

Zapiszcie tą datę w kalendarzach. W najbliższą sobotę, 22 września zapraszamy do Parku Kachla na największą imprezę z kolorowymi proszkami – Holi Festival Święto Kolorów. Czeka na Was muzyka, kolorowe proszki i wiele innych niespodzianek.

Beczka ognia

Data publikacji: 10 grudnia 2013Mieszkańcy Miechowic opowiadali często historię o płonącej beczce, którą to przed laty wielokrotnie widywano jak toczyła się obok cmentarza, wzdłuż ówczesnej ulicy Kościelnej.

Pewnego razu nieszczęście spotkało nieznanego bliżej mężczyznę, gdy ten w porze godziny duchów przechodził tamtędy i natknął się na tę turlającą beczkę. Gdy z niewiedzy lub głupiej ciekawości zbliżył się nieopatrznie do niej, ta zaczęła toczyć się w jego kierunku sypiąc snopem iskier. On zaś widząc, co się dzieje, stanął jak wryty, a z przerażenia nie mógł ruszyć nawet palcem. Świadkowie zdarzenia zaobserwowali po pewnej chwili, jak powolutku, w zwolnionym tempie, nieszczęśnik osunął się jak martwy na ziemię.

[Chrobok L.: Sagen von Miechowitz, Miechowitz 1926, s.13]
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.