Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2018, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nadal walczymy o BeCeTkę

Nadal walczymy o BeCeTkę Data publikacji: 18 października 2017Jest wyrok w sprawie rozpatrzenia skargi Prezydenta Bytomia na nieuwzględnienie protestu przez Zarząd Województwa Śląskiego dotyczący oceny formalnej wniosku o dofinansowanie Bytomskiej Centralnej Trasy Średnicowej. Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził, że krzywdząca dla miasta ocena kluczowego projektu została przeprowadzona z naruszeniem prawa.

Budowa tej drogi miała mieć strategiczne znaczenie nie tylko dla Bytomia, ale całego regionu. Mowa o Bytomskiej Centralnej Trasie Średnicowej – 6,6 km drogi, która znacznie ułatwiłaby życie kierowcom i wpłynęła na poprawę atrakcyjności m.in. bytomskich terenów inwestycyjnych.

Przypomnijmy, że Becetka miała być obwodnicą miasta łączącą ulice Strzelców Bytomskich, Olimpijską, Wrocławską, Składową, Zabrzańską i Łagiewnicką. Miała też skomunikować plac Wolskiego i zmniejszyć ruch w centrum miasta.Bytom złożył dwa wnioski o dofinansowanie „BeCeTki”.

Pierwszy wniosek na dofinansowanie w wysokości ok. 250 mln. zł przeszedł pozytywną ocenę formalną i merytoryczną. Jednak ze względu na brak środków trafił na listę rezerwową. Drugi konkurs otrzymał negatywną ocenę na etapie sprawdzianu formalnego. W tym przypadku Bytom ubiegał się o ok. 147 mln zł dofinansowania.

Z decyzją tą nie zgodził się prezydent Damian Bartyla, wystosowując protest w tej sprawie. Protest ów nie został jednak uwzględniony przez Zarząd Województwa Śląskiego, na co władze miasta złożyły skargę do sądu administracyjnego.

Z zadowoleniem przyjęliśmy informację o przychylnym naszej sprawie wyroku, tym bardziej, iż mamy poczucie, że przy ocenie projektu Becetki potraktowano nas wysoce niesprawiedliwie – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Czekamy teraz na uzasadnienie wyroku i będziemy podejmować dalsze kroki i zabiegać o to, by ta kluczowa inwestycja ruszyła.

Wyrok jest nieprawomocny. Zarządowi Województwa Śląskiego przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego w terminie 14 dni od daty otrzymania uzasadnienia wyroku.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. MZDiM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.