Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Beata Pacut z brązowym medalem

Beata Pacut z brązowym medalem Data publikacji: 30 października 2018Rewelacyjnie spisała się judoczka Czarnych Bytom – Beata Pacut, która wywalczyła brązowy medal podczas Grand Slam Abu Dhabi. Dla Polki jest to pierwsze podium turnieju tej rangi w karierze.

Beata  Pacut rywalizację rozpoczęła od starcia z Chinką Cong Sun, którą pokonała przez ippon. W drugiej rundzie, będącej równocześnie ćwierćfinałem, Polka przegrała z brązową medalistką mistrzostw Europy 2016 i 2017, Brytyjką Natalie Powell.

W repesażach wyższość drużynowej wicemistrzyni Europy z 2017 musiały uznać dwie Niemki – Luize Malzahn i Anna Maria Wagner. W pojedynku, którego stawką było podium, wygrała przez waza-ari z brązową medalistką tegorocznych mistrzostw Europy Niemką Anną Marią Wagner.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Facebook Beata Pacut

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.