Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

BCKino plenerowe zaprasza

BCKino plenerowe zaprasza Data publikacji: 11 lipca 2014Na niezwykłą komedię „Wyręczony zaręczony” w reżyserii Piotra Matwiejczyka zapraszamy dziś wszystkich miłośników kina „pod chmurką” na godzinę 21.15 pod Szyb Krystyna w Szombierkach.

„Wyręczony zaręczony” opowiada o parze 30-latków, którzy żyją na kocią łapę od kilku lat. On jest zagorzałym przeciwnikiem małżeństwa... ona wpada na szalony pomysł jak sprawić, by doszło do oświadczyn... W filmie zobaczymy miedzy innymi: Danutę Stenkę,  Mirosława Bakę, Dawida Antkowiaka, Katarzynynę Maczel oraz samego reżysera – Piotra Matwiejczyka. Polecamy!

A już teraz zapraszamy na kolejny seans pod gwiazdami. 18 lipca, tradycyjnie o 21.15, wyświetlony zostanie słynny komediodramat Emira Kusturicy „Czarny kot, biały kot”.

*Organizatorzy zastrzegają, iż w przypadku deszczu dzisiejszy seans może zostać odwołany.


Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.