Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Basket na asfalcie

Basket na asfalcie Data publikacji: 26 czerwca 2017Około 30 drużyn koszykarskich wzięło udział w turnieju Bytom Streetball Tournament 2017, który 25 czerwca rozegrano na parkingu przed Centrum Handlowym przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego.

Najtrudniejszą i zdecydowanie najdłuższa drogę do zwycięstwa miały ekipy walczące w kategorii open mężczyzn, w której wystartowało aż 16 drużyn. Ostatecznie najlepsi okazali się panowie występujący pod nazwa „Bezkakakasku”, którzy w swoich szeregach posiadali zarówno MVP całego turnieju (Tomasz Stankala), jak i triumfatora konkursu rzutów za 3 punkty (Daniel Kubista). Zeszłoroczni zwycięzcy – „Nomalnienie?!” musieli zadowolić się miejscem drugim, a pierwszą trójkę zamknęło bytomskie „XXX”.

Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się „Witek Bulls”. Srebrne medale powędrowały do „Witek Team”, a brązowe do „Latino Americano” , zaś kategoria chłopców 15/16 lat padła łupem „Ogórki Team”, którzy pokonali „Serbów Radzia” i „Wariatów”.

Wśród chłopców do lat 14 nie było niespodzianki – złote medale dla „My tu tylko po koszulki”, czy zawodników UKS MOSM Bytom, tegorocznych finalistów Mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajęły „Drewniaki z Dąbrowy”, a miejsce trzecie „Just Team”.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach uhonorowani zostali medalami, dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez C.H. Atrium Plejada, Carrefour Bytom oraz OSiR Bytom.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: OSiR Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.