Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 października 2018, Ireny, Kleopatry, Jana

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Barman z Bytomia organizuje Plażowy Ultramaraton Gwiazd

Barman z Bytomia organizuje Plażowy Ultramaraton Gwiazd Data publikacji: 31 lipca 2017Krzysztof Drabik, bytomianin, sportowiec, barman flair, założyciel Fundacji Dzieciom „Twój Rekord Pomaga”, przygotowuje się do sierpniowej akcji charytatywnej nad Bałtykiem. 3 sierpnia o 10.00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7, opowie o tym przedsięwzięciu.

Podczas spotkania Drabik przekaże Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Bytomiu pas ratowniczy typu węgorz. Pas składa się z elastycznego, nietonącego podłużnego pływaka wraz z szelką ratowniczą i linką. Jest szczególnie przydatny przy indywidualnych akcjach ratunkowych na wodach otwartych. Dzięki możliwości opięcia pasem można holować osobę nieprzytomną.

Bytomianin, znany szerszej publiczności m. in. z widowiskowych występów w popularnym talent show, już po raz drugi organizuje nad morzem akcję charytatywną, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom, które uległy wypadkom wodnym.
 
Trzeba mieć potrójne ADHD, żeby robić to co my. Ale tak naprawdę liczy się pozytywne nastawienie i otwartość na tych, którzy potrzebują naszej pomocy – mówi Krzysztof Drabik, bytomianin, sportowiec – barman flair, założyciel Fundacji Dzieciom „Twój Rekord Pomaga”.
 
Od 8 sierpnia, przez kolejnych 10 dni będzie przemierzał linię brzegową od Świnoujścia do Gdańska żonglując butelkami. W tym czasie pokona dystans ponad 500 km, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu do ratowania życia poszkodowanym w wypadkach wodnych. Przypomnijmy, że dzięki ubiegłorocznej akcji udało się zakupić kilkadziesiąt pasów ratowniczych.
 
Podobnie jak w zeszłym roku będzie apelować do wypoczywających na wybrzeżu o rozwagę i ostrożność, zwłaszcza rodzin z dziećmi. Woda to żywioł i nie należy go lekceważyć – mówi Krzysztof Drabik.
 
Podczas akcji zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy, w którą zaangażuje się około 20 wolontariuszy. Będą to w większości uczniowie bytomskiego „Gastronomika”, którego Drabik jest absolwentem i gdzie prowadzi szkołę barmańską.
 
Co ciekawe do tegorocznej akcji przyłączają się postaci znane ze szklanego ekranu, m.in. aktorzy: Piotr Zelt, Przemysław Cypriański, Rafał Mroczek i Marek Włodarczyk. Na plażach Bałtyku będzie też można spotkać tancerza Rafała Maseraka czy piłkarza Piotra Świerczewskiego.

W sumie w sztafecie, którą nazwano Plażowym Ultramaratonem Gwiazd weźmie udział 10 artystów, których będzie można spotkać od 8 do 17 sierpnia  na nadbałtyckich plażach. Liczymy, że w tym roku pogoda będzie dla nas łaskawsza niż podczas zeszłej, niestety deszczowej edycji. Słońce i pozytywna energia pomoże nam w drodze do celu i pobicia rekordu, który chcę poprawić aż o 9 dni – mówi Krzysztof.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza akcja, w którą angażuje się bytomianin. W naszym mieście ciepło wspominają go m.in. uczniowie gastronomika oraz oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45, gdzie kilkukrotnie włączył się w akcję Spełniamy Dziecięce Marzenia. Obok tych lokalnych przedsięwzięć, są też inne akcje na terenie całej Polski.

Swoimi rekordami (3 maratony żonglując) bytomianin pomaga potrzebującym w zakupach m.in. protez kończyn czy kombinezonu dla dziewczynki poszkodowanej w  pożarze. Więcej o przygotowaniach do bicia rekordu, można znaleźć na funpage’u Fundacja Dzieciom Twój Rekord Pomaga.


Autor: AK
Zdjęcia: A. Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.