Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

BARI rozpoczyna inwestycje

BARI rozpoczyna inwestycje Data publikacji: 9 stycznia 2017Bytomska Agencja Rozwoju Inwestycji Sp. z o.o. jako lider konsorcjum z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną rozpoczęła realizację inwestycji, której przedmiotem jest budowa hali produkcyjno – magazynowej wraz z zapleczem socjalno – biurowym na poprzemysłowych terenach przy ulicy Dąbrowa Miejska, Strzelców Bytomskich.   Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna prowadzi rozmowy z odbiorcą inwestycji, co do  szczegółowych parametrów hali.

Koszt zakupu działki wyniósł 2,1 mln zł, natomiast koszt realizacji przedsięwzięcia biorąc pod uwagę aktualne wskaźniki cenotwórcze nie przekroczy 7 mln zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia zamknie się więc kwotą ponad 9 milionów złotych. Koszty inwestycji będą współdzielone przez Członków Konsorcjum w równej proporcji po 50 % na każdą ze spółek.

W chwili obecnej Konsorcjum przystępuje do realizacji drugiego etapu inwestycji  czyli organizacji przetargu na prace projektowe. Zakończenie inwestycji planuje się w IV kwartale 2018 roku.

Jest to pierwsza sfinalizowana inwestycja na terenie bytomskiej KSSE, która została zrealizowana w ciągu roku od oddania strefy do użytkowania. W chwili obecnej trwają rozmowy z kolejnym inwestorem, zainteresowanym uruchomieniem produkcji w strefie.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.