Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Barbórka CUP dla Ewelinki

Barbórka CUP dla Ewelinki Data publikacji: 13 marca 201825 zespołów rywalizowało w Hali na Skarpie podczas X edycji Charytatywnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Barbórka Cup 2018. Cała impreza odbyła się pod hasłem „Wspólnie dla Ewelinki”, dla której zebrano 10 tysięcy złotych!

W zawodach wzięły udział zespoły z: Chorzowa, Katowic, Rudy Śląskiej, Czeladzi, Zawiercia, Łęcznej, Mysłowic, Jaworzna, Częstochowy, Gliwic, Zabrza, Skawiny czy Kamienicy. Oczywiście nie zabrakło bytomian. Wśród nich ELGRA Bytom, reprezentacja dzielnicy Łagiewniki oraz drużyna Urzędu Miasta Bytom, w której zagrali bytomscy radni oraz pracownicy jednostek miejskich.  Zwycięzcą całego turnieju okazała się reprezentacja Częstochowy, zespół Gnaszyn Team.

Cała impreza zorganizowana była aby pomóc chorej Ewelince. W trakcie zawodów przeprowadzono aukcje, na której można było wylicytować między innymi koszulkę Arkadiusza Milika. W sumie udało się uzbierać 10 tysięcy złotych, które zostaną przekazane na sprzęt medyczny oraz turnus rehabilitacyjny.

Podczas turnieju rozegrany został również mecz pokazowy rocznika 2005 Polonia Bytom - Ruch Chorzów. Między rozgrywkami czas umilała muzyczna gwiazda Internetu „Chwytak”.

Nad imprezą patronat honorowy objął Damian Bartyla, prezydent Bytomia.
 

Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.