Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 października 2017, Marleny, Edwarda, Seweryna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Jubileuszowa 100. Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna

To będzie wyjątkowa Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna. Już po raz setny zbiorą się miłośnicy jednośladów, którzy przejadą ulicami naszego miasta. Zapraszamy wszystkich rowerzystów do wspólnej zabawy. Zaczynamy w piątek, 27 października o 18.00 na bytomskim Rynku.

Judocy i judoczki powalczą w Memoriale im. Wiśniewskiego

Dla wielu młodych judoków i judoczek to jedna z najważniejszych imprez sportowych w roku. Mowa oczywiście o Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo, który 4 listopada odbędzie się w Hali na Skarpie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Barbórka CUP 2016 - Górnicy dla Kingi

Barbórka CUP 2016 - Górnicy dla Kingi Data publikacji: 19 marca 201614 zespół rozpoczęło dzisiaj /19 marca/ w Hali na Skarpie turniej „Barbórka CUP 2016” z którego cały dochód zostanie przekazany na rzecz niepełnosprawnej Kingi Kołodziejczyk.

Dwudniowe zawody /19-20 marca/ rozpoczęły się od rywalizacji zespołów w grupie A. Czternaście drużyn podzielono na trzy grupy, a są wśród nich drużyny z: Bytomia, Katowic, Świętochłowic, Jaworzna, Mysłowic, Jastrzębia Zdroju oraz Łęcznej. W rozgrywkach rywalizują drużyny górników, urzędników, przedstawicieli związków zawodowych oraz zespoły rywalizujące na co dzień w Śląskiej Lidze Górniczej.

Cały dochód z charytatywnej imprezy zostanie przekazany na rzecz 16-letniej Kingi Kołodziejczyk, która urodziła się z wadą serca oraz zespołem wad wrodzonych. Kinga cały czas wymaga specjalistycznej opieki, która jest bardzo droga, a dzięki trwającemu turnieju i zebranych środkom finansowym będzie możliwy zakup wózka inwalidzkiego oraz pokrycie kosztów rehabilitacji. Podczas turnieju odbędzie się charytatywna aukcja, w trakcie której licytowane będą między innymi koszulki śląskich zespołów jak: Polonii Bytom, Ruchu Chorzów czy GKS-u Katowice oraz piłki.

Dzisiaj /19 marca/ wszystkie zespoły rywalizują w grupach. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy oraz dwa najlepsze zespoły z trzecich miejsc awansują do ćwierćfinałów. Jutro, 20 marca rozegrana zostanie faza play-off oraz poznamy zwycięzcę turnieju. W zawodach bierze udział ponad 120 zawodników, którzy reprezentują czternaście zespół z Polski. Najlepsze zespoły otrzymają medale i puchary, które ufundował między innymi Prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Organizatorami zawodów są: Śląska Liga Górnicza, Urząd Miejski w Bytomiu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu, zaś patronat nad imprezą objęli: Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Śląski Związek Piłki Nożnej.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.