Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 kwietnia 2018, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Barbórka CUP 2016 - Górnicy dla Kingi

Barbórka CUP 2016 - Górnicy dla Kingi Data publikacji: 19 marca 201614 zespół rozpoczęło dzisiaj /19 marca/ w Hali na Skarpie turniej „Barbórka CUP 2016” z którego cały dochód zostanie przekazany na rzecz niepełnosprawnej Kingi Kołodziejczyk.

Dwudniowe zawody /19-20 marca/ rozpoczęły się od rywalizacji zespołów w grupie A. Czternaście drużyn podzielono na trzy grupy, a są wśród nich drużyny z: Bytomia, Katowic, Świętochłowic, Jaworzna, Mysłowic, Jastrzębia Zdroju oraz Łęcznej. W rozgrywkach rywalizują drużyny górników, urzędników, przedstawicieli związków zawodowych oraz zespoły rywalizujące na co dzień w Śląskiej Lidze Górniczej.

Cały dochód z charytatywnej imprezy zostanie przekazany na rzecz 16-letniej Kingi Kołodziejczyk, która urodziła się z wadą serca oraz zespołem wad wrodzonych. Kinga cały czas wymaga specjalistycznej opieki, która jest bardzo droga, a dzięki trwającemu turnieju i zebranych środkom finansowym będzie możliwy zakup wózka inwalidzkiego oraz pokrycie kosztów rehabilitacji. Podczas turnieju odbędzie się charytatywna aukcja, w trakcie której licytowane będą między innymi koszulki śląskich zespołów jak: Polonii Bytom, Ruchu Chorzów czy GKS-u Katowice oraz piłki.

Dzisiaj /19 marca/ wszystkie zespoły rywalizują w grupach. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy oraz dwa najlepsze zespoły z trzecich miejsc awansują do ćwierćfinałów. Jutro, 20 marca rozegrana zostanie faza play-off oraz poznamy zwycięzcę turnieju. W zawodach bierze udział ponad 120 zawodników, którzy reprezentują czternaście zespół z Polski. Najlepsze zespoły otrzymają medale i puchary, które ufundował między innymi Prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Organizatorami zawodów są: Śląska Liga Górnicza, Urząd Miejski w Bytomiu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu, zaś patronat nad imprezą objęli: Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Śląski Związek Piłki Nożnej.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.