Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 sierpinia 2018, Nora, Joachim, Roch

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Barbórka CUP 2016 - Górnicy dla Kingi

Barbórka CUP 2016 - Górnicy dla Kingi Data publikacji: 19 marca 201614 zespół rozpoczęło dzisiaj /19 marca/ w Hali na Skarpie turniej „Barbórka CUP 2016” z którego cały dochód zostanie przekazany na rzecz niepełnosprawnej Kingi Kołodziejczyk.

Dwudniowe zawody /19-20 marca/ rozpoczęły się od rywalizacji zespołów w grupie A. Czternaście drużyn podzielono na trzy grupy, a są wśród nich drużyny z: Bytomia, Katowic, Świętochłowic, Jaworzna, Mysłowic, Jastrzębia Zdroju oraz Łęcznej. W rozgrywkach rywalizują drużyny górników, urzędników, przedstawicieli związków zawodowych oraz zespoły rywalizujące na co dzień w Śląskiej Lidze Górniczej.

Cały dochód z charytatywnej imprezy zostanie przekazany na rzecz 16-letniej Kingi Kołodziejczyk, która urodziła się z wadą serca oraz zespołem wad wrodzonych. Kinga cały czas wymaga specjalistycznej opieki, która jest bardzo droga, a dzięki trwającemu turnieju i zebranych środkom finansowym będzie możliwy zakup wózka inwalidzkiego oraz pokrycie kosztów rehabilitacji. Podczas turnieju odbędzie się charytatywna aukcja, w trakcie której licytowane będą między innymi koszulki śląskich zespołów jak: Polonii Bytom, Ruchu Chorzów czy GKS-u Katowice oraz piłki.

Dzisiaj /19 marca/ wszystkie zespoły rywalizują w grupach. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy oraz dwa najlepsze zespoły z trzecich miejsc awansują do ćwierćfinałów. Jutro, 20 marca rozegrana zostanie faza play-off oraz poznamy zwycięzcę turnieju. W zawodach bierze udział ponad 120 zawodników, którzy reprezentują czternaście zespół z Polski. Najlepsze zespoły otrzymają medale i puchary, które ufundował między innymi Prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Organizatorami zawodów są: Śląska Liga Górnicza, Urząd Miejski w Bytomiu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu, zaś patronat nad imprezą objęli: Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Śląski Związek Piłki Nożnej.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.