Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 października 2018, Ireny, Kleopatry, Jana

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bajkowe postacie spotkają się jutro w Bytomiu

Bajkowe postacie spotkają się jutro w Bytomiu Data publikacji: 24 kwietnia 2017Z książką mi do twarzy - pod takim hasłem rozpoczął się dziś /24 kwietnia/ X Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki. Jedną z imprez dedykowanych najmłodszym, będzie barwna parada postaci bajkowych oraz czytanie fragmentów literatury dziecięcej. Happening odbędzie się jutro o 10.00 na płycie Rynku.

Choć wśród festiwalowych atrakcji nie brakuje też pozycji dla umysłów ścisłych, w tym roku bohaterem imprezy jest książka. Biorąc pod uwagę najnowsze czytelnicze statystyki, z których wynika, że w 2016 roku 63% Polaków nie przeczytało ani jednej książki, czytelnictwo potrzebuje promocji.

Nawyki czytelnicze najlepiej kształtować już od najmłodszych lat. Dlatego też zaprosiliśmy do udziału dorosłych, którzy podzielą się z najmłodszymi swoimi ulubionymi książkami z dzieciństwa - mówi Barbara Kominek, doradca metodyczny.

W paradzie bajkowych postaci, weźmie udział ok. 200 przedszkolaków oraz dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych. O 10.00 barwny korowód, któremu przygrywać będzie szkolna orkiestra dęta, wyruszy ze Szkoły Podstawowej nr 3 na Rynek.

Nie zabraknie zabawy tanecznej oraz happeningu, w ramach którego fragmenty swoich ulubionych książek z dzieciństwa czytać będą zaproszeni goście, m.in. Damian Bartyla, prezydent Bytomia oraz jego zastępcy.

Zobacz festiwalu na kolejne dni

Autor: AK
Zdjęcia: arch.UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.