Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Atrakcje Wysp Owczych

Atrakcje Wysp Owczych Data publikacji: 14 stycznia 2017Wirujący wodospad, czarna plaża, klify sięgające ponad 700 metrów n.p.m., boisko piłkarskie wykute w skale, no i oczywiście owce, które mają zawsze pierwszeństwo na drodze. Takie są Wyspy Owcze, położone na Oceanie Atlantyckim. O różnorodności krajobrazów Wysp Owczych opowiadał dzisiaj, 14 stycznia w Biurze Promocji Bytomia – dr Antonii Winiarski, podróżnik, pilot wycieczek i przewodnik beskidzki.

Podczas spotkania dr Winiarski prezentował zdjęcia z Wysp Owczych, które zostały uznane w plebiscycie National Geographic Traveller za najpiękniejsze wyspy na świecie. Różnorodny krajobraz – klify, tereny zielony, wodospady i czarne plaże, a także ogromna liczba gatunków ptaków – dla turystów to prawdziwy raj.

Wyspy Owcze to jednak nie jedyny kraj, którym zachwyca się dr Winiarski. Podczas moich podróży urzekły mnie piękne zielone tereny Nowej Zelandii, wulkany Meksyku oraz  krajobrazy Republiki Południowej Afryki. Jednak w każdym kraju, który odwiedziłem jest zawsze coś co zachwyca i pozostaje w pamięci na długo – mówi dr Antonii Winiarski.

Sobotnie wydarzenie odbyło się w ramach cyklu spotkań „Sobota z pasją”, gdzie ludzie z różnymi zainteresowaniami mogą zaprezentować swoje hobby. Dzisiaj gościem Biura Promocji Bytomia, gdzie odbywają się prelekcje był dr Antonii Winiarski – z zawodu fizyk /wykładał fizykę na Uniwersytecie Śląskim/, z zainteresowania podróżnik.  Zwiedził już ponad 60 krajów na całym świecie. Jest przewodnikiem beskidzkim oraz pilotem wycieczek.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Alicja Wosz

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.