Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Artystyczne integracje seniorów

Artystyczne integracje seniorów Data publikacji: 11 października 2018Statuetka "Makowej Panienki" za najlepszy występ sceniczny powędrowała do podopiecznych Dziennego Domu "Senior-Wigor". Seniorzy z kilku śląskich miast spotkali się na Miechowickich Artystycznych Kombatanckich Integracjach MAKI 2018.

To już czwarta edycja imprezy, w której wzięli udział podopieczni domów pomocy społecznej z Bytomia, Lublińca, Tarnowskich Gór i Katowic. Prezentują oni na scenie występy artystyczne w różnej konwencji, od kabaretu po recytowanie poezji, a zwycięzcę wyłaniają jurorzy składający się z przedstawicieli poszczególnych placówek.

Taka impreza jest dla naszych podopiecznych wydarzeniem, do którego długo się przygotowują - mówi Beata Krzeszowska, prezes Stowarzyszenia Bytomskie Maki. Pod okiem terapeutów wybierają repertuar, uczestniczą w próbach. To nie tylko okazja na przykład do ćwiczenia pamięci, ale również do przełamywania słabości. Wielu po raz pierwszy ma okazję stanąć na scenie.

Artystyczne integracje są też okazją do nawiązywania znajomości z seniorami z innych domów. Później odwiedzają się i zapraszają na różne uroczystości.

Dodajmy również, że specjalnie na tę okazję, statuetkę "Makowej Panienki" co roku przygotowują uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej Bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Organizatorami artystycznych integracji są: Stowarzyszenie Bytomskie MAKI i Dom Pomocy Społecznej Kombatant.

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.