Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Artystyczne integracje seniorów

Artystyczne integracje seniorów Data publikacji: 11 października 2018Statuetka "Makowej Panienki" za najlepszy występ sceniczny powędrowała do podopiecznych Dziennego Domu "Senior-Wigor". Seniorzy z kilku śląskich miast spotkali się na Miechowickich Artystycznych Kombatanckich Integracjach MAKI 2018.

To już czwarta edycja imprezy, w której wzięli udział podopieczni domów pomocy społecznej z Bytomia, Lublińca, Tarnowskich Gór i Katowic. Prezentują oni na scenie występy artystyczne w różnej konwencji, od kabaretu po recytowanie poezji, a zwycięzcę wyłaniają jurorzy składający się z przedstawicieli poszczególnych placówek.

Taka impreza jest dla naszych podopiecznych wydarzeniem, do którego długo się przygotowują - mówi Beata Krzeszowska, prezes Stowarzyszenia Bytomskie Maki. Pod okiem terapeutów wybierają repertuar, uczestniczą w próbach. To nie tylko okazja na przykład do ćwiczenia pamięci, ale również do przełamywania słabości. Wielu po raz pierwszy ma okazję stanąć na scenie.

Artystyczne integracje są też okazją do nawiązywania znajomości z seniorami z innych domów. Później odwiedzają się i zapraszają na różne uroczystości.

Dodajmy również, że specjalnie na tę okazję, statuetkę "Makowej Panienki" co roku przygotowują uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej Bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Organizatorami artystycznych integracji są: Stowarzyszenie Bytomskie MAKI i Dom Pomocy Społecznej Kombatant.

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.