Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Artyści o festiwalu

Artyści o festiwalu Data publikacji: 8 listopada 2017Niespełna dwa tygodnie dzieli nas od muzycznej uczty w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego. W przeddzień inauguracyjnego koncertu, w czwartek, 16 listopada o muzycznych inspiracjach oraz tegorocznych gościach festiwalu opowie m.in. Adam Wesołowski, dyrektor festiwalu. Na spotkanie zapraszamy do Biura Promocji Bytomia.

Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w artystyczny kalendarz Bytomia, nie tylko promując muzykę klasyczną, ale też prezentując szerokiej publiczności dorobek muzyczny pochodzącego z Bytomia barokowego kompozytora.

Gośćmi czwartkowego spotkania będą: Adam Wesołowski, kompozytor, dyrektor festiwalu, baryton Jarosław Kitala oraz chilijski tenor Diego Godoy Gutierrez. Artyści przybliżą zainteresowanym kulisy swej pracy, m.in. tej związanej z relacjami pomiędzy kompozytorem a śpiewakiem. Osadzone w kontekście 12. edycji festiwalu spotkanie, obfitować będzie w niespodzianki. Początek spotkania o 16.00 przy Rynku 7.

Warto wspomnieć, że inauguracyjny koncert odbędzie się w piątek, 17 listopada o 19.00 w kościele p.w. Św. Trójcy przy ul. Kwietniewskiego1. Wystąpią znakomici soliści z Polski, Czech i Niemiec oraz Baroque Collegium 1685 pod mistrza epoki baroku – Johanna Sebastiana Bacha.

Wstęp wolny.

Autor: AK
Zdjęcia: fot. Krzysztof Lisiak

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.