Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2018, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Argentyńskie tango w Parku Miejskim

Argentyńskie tango w Parku Miejskim Data publikacji: 15 sierpnia 2016„Sens UniQue”, „Tangata Fugata”, „Invierno porteno”, „Escualo”, „Libertango”, „Triunfal” – m.in. takie utwory z repertuaru Astora Piazzoli, ikony muzyki Argentyny zabrzmiały w Parku Miejskim w ramach cyklu Muzyka Narodów. W tajniki argentyńskiego tanga wprowadził słuchaczy Kwartet Fourmat Gabriel.

Muzyka Astor’a Piazzoll’i należy dzisiaj do kanonu muzyki Argentyny. To, niepoddający się upływowi czasu, wzorzec połączenia tradycji z nowoczesnością. Dla wielu z nas Argentyna kojarzy się z tangiem, a tango z Astor’em Piazzollą – deklarują muzycy, dla których argentyński kompozytor jest inspiracją.

Dla bytomskiej publiczności zagrali 14 sierpnia : Gabriel Koszela (obój), Tomasz Picz (akordeon), Jacek Gwizdoń (wiolonczela), Ronald Tuczykont (kontrabas). Towarzyszyła im Aleksandra Stokłosa, solistka Opery Śląskiej.

Przed nami jeszcze dwa koncerty w ramach cyklu Muzyka Narodów. 21 i 28 sierpnia gośćmi Juliusza Ursyna Niemcewicza będzie Todo Art Trio. Za tydzień muzycy zagrają melodie rodem ze Stanów Zjednoczonych, a za dwa tygodnie (28 sierpnia) zabiorą nas w muzyczną podróż do słonecznej Italii.

Galeria zdjęć:Autor: iwo
Zdjęcia: MZZiGK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.